FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FCU CRAIOVA

FCSB, record negativ cu FCU Craiova » Borna înregistrată în această seară

În meciul cu FCU Craiova, FCSB a bifat cea mai mică asistență din acest sezon: 9.614 spectatori. +31   FOTO
În meciul cu FCU Craiova, FCSB a bifat cea mai mică asistență din acest sezon: 9.614 spectatori.

Articol de - Publicat duminica, 12 noiembrie 2023 22:23 / Actualizat duminica, 12 noiembrie 2023 22:57

În meciul cu FCU Craiova, FCSB a înregistrat cea mai mică asistență din acest sezon: 9.614 spectatori.

FCSB - FCU Craiova, meciul cu cea mai mică asistență pentru roș-albaștri

Cum FCSB a legat 4 meciuri fără victorie, a pierdut și derby-ul cu Rapid (1-2), iar afară s-a făcut mai frig, suporterii au preferat să rămână acasă, în fața televizoarelor. 

FCSB face experimente într-o zonă esențială » Schimbare radicală față de turul cu FCU Craiova
FCSB - FCU Craiova
FCSB face experimente într-o zonă esențială » Schimbare radicală față de turul cu FCU Craiova

Pe Arena Națională, la startul returului de sezon regulat, n-au fost prezenți nici 10.000 de spectatori, aceasta fiind cea mai mică asistență din acest sezon înregistrată de vicecampioană în toate cele 3 competiții în care a evoluat: Superliga, Conference League, Cupa României.

FCSB a avut cei mai mulți fani în tribune runda trecută, cu Rapid, când s-au vândut și folosit 40.563 de tichete.

Cum au arătat asistențele FCSB-ului din acest sezon

MECINR. SPECTATORI
FCSB - Dinamo 2-16.123
FCSB - CSKA 1948 Sofia 3-20*
FCSB - CFR Cluj 1-028.519
FCSB - Nordsjaelland 0-027.000
FCSB - Poli Iași 2-113.257
FCSB - CSU Craiova 3-021.304
FCSB - U Cluj 2-213.243
FCSB - FC Voluntari 0-011.354
FCSB - Rapid 1-240.563

*Meci disputat fără spectatori

VIDEO CU FAZA. Florinel Coman, gol spectaculos din lovitură liberă în FCSB - FCU Craiova

GALERIE FOTO. Cele mai spectaculoase imagini din meciul FCSB - FCU Craiova

+26 FOTO

Citește și știri din Superligă: 

5 idei după derby-ul Universitatea Craiova - Dinamo » Cum a fost surprins Burcă și scandarea ironică a suporterilor olteni

VIDEO S-a molipsit de la Papură?! A bătut-o pe Dinamo și a făcut o afirmație stranie după meci: „Sincer...”

Citește și:
Ce a făcut Daniel Pancu, imediat după fluierul final din Rapid - Corvinul
Superliga
Ce a făcut Daniel Pancu, imediat după fluierul final din Rapid - Corvinul
Denis Alibec a devenit tată: „Un nou capitol a fost deblocat”
Superliga
Denis Alibec a devenit tată: „Un nou capitol a fost deblocat”
Gabriela Ruse, detalii inedite din relația cu celebrul tenismen: „Îi place în România. Ceva interesant. Diferit!”
Tenis
Gabriela Ruse, detalii inedite din relația cu celebrul tenismen: „Îi place în România. Ceva interesant. Diferit!”
Am primit imagini de neprivit de la Militar: „Neicuțescu i-a rupt piciorul și râdea. Câine” » Fotbalistul acuzat se apără: „De-aia am și ieșit la pauză”
Liga 2
Am primit imagini de neprivit de la Militar: „Neicuțescu i-a rupt piciorul și râdea. Câine” » Fotbalistul acuzat se apără: „De-aia am și ieșit la pauză”
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Arhivele Securității: imagini rare și detalii explozive din culisele europene ale lui Dinamo - mese de lux, bani, fete și vacanțe pentru arbitri + „A apreciat-o pe informatoarea «Brândușa»”

Gabriela Ruse, detalii inedite din relația cu celebrul tenismen: „Îi place în România. Ceva interesant. Diferit!”


Comentarii (1)
utilizator șters
utilizator șters  •  13 Noiembrie 2023, 10:23

Nu le e mah rusine sa declare 9600 de bilete cand ei au fost maxim 6500, pe inelul 1 daca numeri sectoarele nu sunt 8 pline excluzand T0 unde erau maxim 1500. Un sector are 650 de locuri asa ca faceti voi calculul sa vedeti cum penalii umfla cifrele sa dea bine la populatia de masa care vine la meci doar cand echipa ciobanului e pe val....dovada aici ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează
Close