FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 2-0

FCSB - SEPSI 2-0 // Becali s-a abținut cu greu: "Îi aveam pregătiți pe toți, dar nu pot fi cârcotaș" » Marele remarcat: "O idee genială!"

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 august 2018 20:38

George Becali, finanțatorul roș-albaștrilor, a analizat jocul echipei lui Dică din victoria cu Sepsi Sfântu Gheorghe, 2-0.

Nemulțumit că echipa sa a tras primul șut spre poartă abia spre finalul meciului, Becali s-a abținut însă să-și critice jucătorii. Mai mult, a vorbit la superlativ despre Junior Morais, utilizat de Dică în centrul apărării.

"Până în minutul 70, n-am dat niciun șut la poartă. N-ai ce să le spui pentru că în ultimele minute ne-am distrat cu apărarea lor. Atrag totuși atenția! N-ai voie să dai primul șut pe poartă în minutul 70. Erau pregătiți toți pentru critici, fiecare pe rând, dar acum nu pot fi cârcotaș.

Azi, nu știam că avem fundaș central. Dar Junior Morais a jucat foarte bine, e cel mai bun fundaș central din România. E mai bun decât Momcilovic pe postul de fundaș central. A fost decizia lui Dică să joace acolo cu Junior Morais.A avut o idee genială", a declarat Gigi Becali, la plecarea de pe Arena Națională.

Echipa de start aFCSB-ului cu Sepsi: Bălgrădean - Jakolis, Bălașa, J. Morais, Al. Stan - Ov. Popescu, Qaka - D. Man, D. Benzar, Fl. Coman - Rusescu
Rezerve: A. Vlad, Pintilii, Gnohere, Moruțan, I. Stoica, D. Toma, Teixeira
Antrenor: Nicolae Dică