Alte știri din fotbal
Duelul galeriilor la UTA - Rapid! Toate mesajele afișate: derapaje rasiste și jigniri în masă
1
Acuză arbitrajul din UTA - Rapid: „Asta i-am spus lui Colțescu”
0
Când a simțit Mihalcea că s-a rupt echilibrul în UTA - Rapid: „Atunci s-a văzut diferența”
0
Victor Angelescu a anunțat negocierile pentru un jucător de la Rapid: „Cred că va pleca”
0
Știri din fotbal internațional
Mutarea de la miezul nopții pentru transferul lui Drăgușin: „Au pornit în forță negocierile cu Tottenham”
0
Locul 17 din Premier League a oferit 40 de milioane de euro pentru atacant
0
Controverse după meciul echipei lui Dan Șucu » Italienii au contrazis UEFA: „E scandalos ceea ce s-a întâmplat”
0
Michael Carrick a trezit-o pe Manchester United: ce s-a schimbat față de perioada Ruben Amorim
0
Lifestyle
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
10
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
Un bărbat din Sri Lanka învață limba română de 10 ani, fără să fi vizitat ...
Libertatea
„Trump acceptă mita lui Putin”: acuzațiile unui editorialist Kyiv Post ...
Adevărul
Minorul implicat în crima din Cenei, junior al unui club important de ...
GSP SPECIAL
Ucigașul lui Mario Berinde a fost mutat împreună cu familia după ce 150 de ...
Libertatea
Așa o "întreprindere" nu ar fi interesantă pentru poliția economică și/sau un consiliu al concurenței sau alt organism de supraveghere a corectitudinii economiei libere (capitaliste)?
Ești beton , BRAVO !
Tu ești cumva Pitu ?!
Nu știu cati bani a investit Hagi in stadion si dependinte, dar pe langa faptul ca nu sunt bani pierduti (constructiile raman), are de la înființare balanta de transferuri cu +49 milioane de euro. De fapt numai in ultimii 10 ani are +45 milioane. Ei nu au dat decat sume de 50 sau 100 mii pe jucatori. Chiar si daca bugetul lor nu ar fi echilibrat (desi salariile lor nu sunt imense si ce câștigă din drepturi de televizare si sponsorizare acoperă activitatea anuala a clubului), sa spunem totusi ca ar avea de completat. In ultimii 10 ani au profit din transferuri de 45 milioane, deci 4,5 milioane pe an. Aveau deficit de 4,5 milioane an de an??!?!? Ce s-a intamplat cu banii? De ce nu recunoaste ca a câștigat din fotbal ca nimeni altul???
Nu știu din ce cauză, dar jucătorii lui Hagi sunt buni la Farul, cum îi scoți de acolo, din “gașca” lor, din mediul cunoscut devin niște anonimi.
A confirma înseamnă să joace titular la una din primele 5 echipe din primele 5 campionate din Europa, sa spunem cel puțin o ediție de campionat. Ia sa vedem exemplele.
Ai, n-ai mingea tragi la poartă! Nu râde! Musteață nu râde! Ie greu, n-a zis nimeni că-i ușor, că dac-ar fi ușor ce bine-ar fi! Trebuie să știi să țipi, să te vaiți, să te plângi, ie greu! Dar răsplata vine, cu timpul, nu de pe o zi pe alta, cu timpul, cu muncă, dăruire, încredere, și pui mâna pe ei, pe bani. Bagi în cont faci hotel, imobiliare...Simona, uitați la Simona, face hotel de 30 etaje aproape, în primul rând pe malu mării, cu muncă multă, cu relații la primărie...reușești, când ai atitudinea corectă trebuie să reușești, dar vrem ca afară?!! Musteață, nu râde! Vrem ca afară, nu se poate, trebuie bani, trebuie să fim susținuți să ajungem miliardari, altfel rămânem în urmă și nu e bine. Vrem să ne luptăm cu ei, să fim competitivi...nu, eu nu pot singur, am și eu o vârstă deja, mai fac cât mai fac, dar trebuie să las locul la cei mai tineri la un moment dat, să facă și ei măcar cât am făcut noi, să strângă bani în conturile personale cât am strâns noi măcar. Merităm statue! Nu râde musteață! Ne veți face statue!
Apropo, de unde concluzia ca Mazilu nu a confirmat? Ce nu a confirmat, are 19 ani, e legitimat in Premier League. Se retrage cumva? Munteanu la fel, ce nu a confirmat? Si-a facut junioratul in Primavera si a fost curtat de primele 2 clasate din Liga I vara asta. Ce nu a confirmat, e component de tineret, e printre cele mai mari sperante ale fotbalului romanesc. Cicaldau, cu tot respectul, dupa ce a plecat de la Hagi, a confirmat, ulterior nu a mai confirmat, el a fost om de baza la Craiova, drept dovada l-a luat Galata. Ianis ce nu a confirmat? A, ca taica-sau poate, din ce imi amintesc juca prin faze finale de Europa League, pana s-a accidentat. Iar Baluta, la fel, a confirmat inclusiv la nivel de echipa nationala, devenise piesa de baza, jucator foarte bun, insa si el, a fost scos din circuit de o accidentare grava, nu de slab ce era. Eu zic sa va calmati putin, ca nu cauta cluburile de Premier League jucatori doar asa, hai sa asteptam sa vedem daca vor confirma sau nu si hai sa definim confirmarile, ca ok, nu vor ajunge probabil niciunul vreun Luka Modric, dar eu zic ca sa ajungi sa joci in campionate de top din vest nu inseamna sa nu confirmi.
Asta arată că "academia" Hagi aduce profit din țepe...Atâta poate marele Hagi...șmecherii cu jucători fără valoare.
Ok, bravo, dati-i toate exemplele de jucatori care au revenit, perfect, sa para tepar. Scriem si de Marin? Nu stiu ce echipa din tara a mai dat un jucator ca el in ultima decada. De Hagi? Care asa cum o fi el, contestat, a activat pe la Rangers, intr-o perioada buna si prin La Liga. Desigur, fara sa fie in lot la Rangers, vorbim totusi inainte de accidentare. De Matan, pe care mai nou lumea il cere la nationala, ca au uitat ca e "teapa" de-a lui Hagi? Da' de Florinel, idolul fcsb-istilor? Hagi a facut profit in general, pentru ca a facut un proiect, pe termen foarte lung, e mai pe scurt singurul care vinde constant in afara. Nu a vandut cel mai scump, au venit de pilda FCSB si Craiova cu cate unul mult mai scump ca ce vinde Hagi, de obicei de la Farul pleaca repede. Insa a vandut constant, adica ceilalti cam vand pe vreo 4-5 milioane o data la 5 ani, se mai intampla sa vanda pe 10 (desi, sunt vreo 2 in toata istoria ligii), Hagi are cam ca medie acest profit anual. Poate nu chiar 5, dar peste 3, hai. Eu inca raman extrem de uimit ca nu i se preia modelul, e de departe cel mai avantajos. Si inca ceva, el nu a adus pe gratis doar fosti jucatori de-ai lui. Alibec nu e produs de-al lui, de exemplu.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.