FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - CFR CLUJ 1-1

VIDEO Flavius Stoican își laudă jucătorii, după primul meci pe banca Botoșaniului: „Bravo lor că nu au cedat”

Flvius Stoican.
Flvius Stoican. Foto: Ionuț Tăbultoc (GSP)

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 decembrie 2022 20:10 / Actualizat duminica, 11 decembrie 2022 20:33

Flavius Stoican (46 de ani), antrenorul celor de la FC Botoșani, își laudă jucătorii pentru remiza obținută în fața celor de la CFR Cluj, 1-1, în runda cu numărul 20 din Superliga.

„Stoicanetti” a spus că la partida din această seară toți jucătorii săi au excelat din punct de vedere al atitudinii.

VIDEO. Flavius Stoican, după ce Botoșaniul a încurcat CFR-ul

Flavius Stoican: „Azi au excelat toți din punct de vedere al atitudinii”

„A fost un meci împotriva unei echipe care a controlat prima repriză, care a avut situații de a marca. Cea de-a doua repriză a fost una echilibrată, inițiativa venind din partea noastră.

Revenire după 9 luni la FCSB: Andrei Vlad e din nou titular » Târnovanu nu e nici măcar pe bancă
CHINDIA - FCSB

Mă bucur pentru Claudiu Dragu că a reușit să marcheze. Sper să o țină tot așa. Știam că există potențial la această echipă. Important e să facem și un meci viitor bun. Le-am spus și lor că trebuie să ne gândim la un joc bun, pentru că jocul bun aduce rezultate.

E destul de devreme pentru mine să pun pe tapet cine m-a impresionat și cine nu. Azi au excelat toți din punct de vedere al atitudinii. Băieții au trecut ptintr-o serie de rezultate negative, e normal să aibă momente în care nu au încredere când au mingea la picior. Sper ca la meciul cu FCSB să eliminăm ușor, ușor asta.

Din punctul meu de vedere, azi s-au întors multe ghinioane. Au pierdut puncte în ultimele minute. Au fost egalați în ultimele minte de Chindia, la fel s-a întâmplat și la CSU Craiova. Astăzi, norocul s-a întors în favoarea noastră”, a declarat Flavius Stoican, la finalul partidei.

VIDEO. SUPERLIGA / Dragu dă lovitura în prelungiri și FC Botoșani smulge un punct în fața campioanei CFR

Petrescu acuză arbitrajul! Faza incriminată cu 31 de secunde înainte de egalare: „A fost clar! Trebuia să intervină VAR-ul!”

Cine e fotbalistul din Superligă care l-a impresionat pe MM Stoica: „Execuție de mare jucător”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”