FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO 3-2

FCSB - DINAMO 3-2. Florin Tănase îi atacă pe rivalii de la Dinamo: „Căutau să ne irite! Au marcat din penalty și cu un șut deviat”

Florin Tănase, în duel cu Răuță +38   FOTO
Florin Tănase, în duel cu Răuță

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 octombrie 2020 07:15 / Actualizat duminica, 04 octombrie 2020 09:19

FCSB s-a impus în derby-ul cu Dinamo, 3-2, după un meci spectaculos, iar Florin Tănase, căpitanul roș-albaștrilor, i-a acuzat pe rivali pentru jocul prestat.

La finalul partide, mijlocașul de la FCSB, care a avut o altercație cu Juan Camara, a spus că echipa sa a dominat jocul și i-a criticat pe fotbaliștii lui Dinamo pentru atitudinea avută și pentru intrările dure.

„A fost un meci foarte greu, dar noi ni l-am făcut greu! Noi nu ne-am retras. Ei au dat un gol dintr-un penalty și unul dintr-un șut deviat. Chiar nu ne-am retras. Am atacat, dar ne-au prins pe contraatac. Au fost niște intrări cu cotul... Ei în loc să joace, căutau să ne irite!

Dar sunt foarte bucuros pentru cele trei puncte. Sunt trei puncte foarte importante, pentru că de acum avem timp să ne punem la punct. Noi am trecut prin cea mai grea perioadă. Am stat în izolare, virusul, simptome... Nu știu cum am rezistat toate 90 de minute. Prin minutul 60 mi s-au pus crampe, dar am strâns din dinți”, a declarat Florin Tănase la Look Plus.

VIDEO Sărbătoare în vestiarul FCSB, după victoria din derby-ul cu Dinamo

FOTO. Cele mai tari imagini din derby-ul FCSB - Dinamo 3-2:

+34 FOTO

Citește mai multe știri despre FCSB - Dinamo:

Mihai Stoica și Cosmin Contra, conflict la vestiare + Portarul lui Dinamo, reacţie extremă la adresa antrenorului de la FCSB

Porumboiu îl face praf pe Radu Petrescu: „Trebuie scos din arbitraj! Lamentabil”

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”