FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - SEPSI

FOTO Fotbalistul cerut de Hagi la națională, gafă majoră în Supercupa dintre Farul și Sepsi

Mihai Aioani (23 de ani), portarul Farului, a avut o repriză secundă de dat uitării în Supercupa contra lui Sepsi. +7   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 08 iulie 2023 21:47 / Actualizat sambata, 08 iulie 2023 21:47

Marian Aioani a avut multe ezitări în Supercupa României. Cel mai dificil moment, care s-ar fi putut solda cu gol, s-a petrecut în minutul 52.

Șoc pe piața media: n-au prelungit contractul pentru drepturile TV și nu mai transmit Supercupa și alte două competiții! » Ce alternativă au abonații
SUPERCUPA

Marian Aioani, gafă în Supercupa dintre Farul și Sepsi

Aioani a primit o pasă în interiorul propriului careu. Fără să fie presat, și-a făcut prost preluarea, a așteptat prea mult, apoi a fost nevoit să degajeze la întâmplare.

+3 FOTO

Mingea a ajuns la Ștefănescu, la 35 de metri de poarta Farului. Execuția a fost una bună, portarul campioanei fiind nevoit să împingă tare în picioare pentru a bloca.

În minutul 61, portarul constănțenilor a comis-o din nou. A preluat prost o pasă înapoi și a degajat slab, direct în primul adversar. A avut noroc nu intervenția lui Boli.

Aioani a avut o ezitare și în minutul 75. A fost prins mult ieșit din poartă, dar a reușit în cele din urmă să blocheze șutul lui Matei.

Aioani, cerut de Hagi în poarta naționalei

Gică Hagi l-a cerut în mai multe rânduri în poarta naționalei pe Marian Aioani. Portarul în vârstă de 23 de ani a fost prezent la ultima acțiune a „tricolorilor”, remizele cu Elveția și Kosovo. A fost doar rezerva lui Horațiu Moldovan.

VIDEO. Dioszegi visează la noi trofee cu Sepsi: „Ar fi senzațional pentru noi!”

GSP a aflat motivul real al plecării lui Mutu de la Rapid » Ce l-a făcut să renunțe + ce îl așteaptă în Azerbaidjan

Chiricheș, întâlnire cu Pintilii în miez de noapte » Unde au fost surprinși și ce rival din Liga 1 le-a fost alături