FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - RAPID

FOTO Bătaie generală la Steaua - Rapid. Prepeliţă şi Alexa au fost eliminaţi!

Articol de GSP - Publicat luni, 24 octombrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 24 octombrie 2011 21:48

Nici un derby fără scandal! Asta pare să fie deviza ultimelor meciuri dintre Steaua şi Rapid. Partida din această seară nu a făcut rabat de la regulă. În minutul 66. Alexa şi Prepeliţă au fost eliminaţi după o bătaie generală care i-a avut în centru pe cei doi.

Vezi mai jos FOTO de la scandal!

După o minge bîlbîită de apărarea giuleşteană, Prepeliţă a atacat periculos mingea prinsă de Coman, iar portarul giuleştean, de jos, l-a lovit pe jucătorul Stelei. Alexa a venit din spate şi l-a luat de gît pe Prepeliţă, iar Tatu l-a pocnit pe mijlocaşul giuleştean. În meleu s-a băgat şi Rui Duarte, care a lovit şi el un adversar.

Toţi jucătorii s-au strîns apoi în jurul scandalagiilor, printre care şi fostul stelist Surdu, care a încercat să-şi calmeze colegii. Surdu a făcut şi muncă în locul stewardzilor, strîngînd brichetele aruncate din peluza stelistă. Deşi încerca să se scuze în faţa arbitrului arătîndu-i tricoul rupt, Alexa a fost eliminat după puţin timp, iar Prepeliţă l-a urmat la vestiare.

Coman a fost schimbat după un minut din cauza accidentării provocate de Prepeliţă.

Ezequias a fost eliminat şi el în minutul 74, după un atac întîrziat cu talpa înainte la Tibi Bălan