FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - ASTRA

FOTO Două ratări MONUMENTALE pentru Viitorul! De nervi, Șumudică și-a scos un fotbalist în minutul 23

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 aprilie 2017 20:50

La 0-1, Viitorul a ratat două ocazii uriașe de a egala pe tabela de marcaj în meciul cu Astra Giurgiu.

1. În minutul 18, trupa lui Gică Hagi putea marca prin Purece. Țucudean a scăpat singur pe partea stângă și a pasat în fața porții, dar Purece a trimis direct în portarul Iliev din numai 3 metri!

FOTO cu ratările și gestul de disperare al lui Hagi

2. Două minute mai târziu, Vlăduț Morar a ratat și el o ocazie uriașă, după ce a rămas singur în careu cu goalkeeperul Astrei, pasa venind de la Purece. Vârful Viitorului a tras cu latul pe lângă stâlpul din stânga porții lui Iliev.

șumudică a schimbat imediat!

Exasperat, Șumudică a sesizat imediat pericolul care venea din flancul stâng al Viitorului și l-a scos pe Oros, fundașul central-dreapta, care a avut un debut de meci foarte slab, primind în primele minute și un cartonaș galben. În locul său a intrat Geraldo Alves.

Pentru Astra a deschis scorul Daniel Niculae, în minutul 12, după o centrare a lui Budescu de pe partea dreaptă.

Vezi și: FOTO Istvan Kovacs a comis-o la meciul 200 în Liga 1! N-a dat un penalty evident în Viitorul - Astra