Alte știri din fotbal
Antrenorul Chindiei, după remiza cu Farul: „Nu vreau să se înțeleagă greșit. Meritul este al lui Ilie Poenaru”
0
Și-a pus cenușă în cap, imediat după Chindia - Farul: „Dacă nu ratam eu atât, nu eram la baraj”
0
Ratarea din Chindia - Farul va face înconjurul planetei! A scăpat singur spre poarta goală, dar nu a marcat
0
Chindia - Farul, cel mai nebun meci al anului! Barajul pentru menținere/promovare se decide la retur
23
Știri din fotbal internațional
Istorie pe Wembley! Au promovat în Premier League cu un gol marcat în minutul 90+5
0
Diego Simeone: „El este cel mai bun antrenor la ora actuală”
0
Cristi Chivu încheie sezonul de vis în Italia » Bologna - Inter, în ultima etapă din Serie A
0
Alertă la Paris: două vedete de la PSG, incerte pentru finala Ligii Campionilor
0
Lifestyle
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
„Timpul nu este de partea Rusiei”: pierderile de pe front și economia apăsă ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
CEO-ul unui mare grup de companii compară situația din România cu criza din ...
Libertatea
Incantator? Cand furi cu arbitrii, inseamna ca joci incantator? Gazul a jucat mai bine ca stana ta, pe final puteau face 3-2 si nu se mai ajungea la faza penaltyului, penalty inexistent, cum a fost si ala din meciul cu Dinamo. Asa ca mai usor cu incantatorul tau, ca fara hotii ati fi fost unde e Dinamo acum.
Jenant..jenant...jenant !! Cum poti sa acorzi o lovitura de la 11 m intro astfel de situatie ?? Abia astept sa-l aud pe slujitorul MM cu explicatiile sale halucinante la aceasta faza !! Numai asa Fcsb mai poate spera la titlu !!
Dacaerau jucatori lui faultati in halul ala ce zicea? La genunchiul in coaste luat de Cretu pariu ca intra pe teren?:)))
Domnule, nu ai dreptate. Daca ar fi fost obstructie, ar fi trebuit ca jucatorul de la fcsb sa fie incomodat, macar tangential. La baschet se da obatructie pentru astfel de lucruri. Blochezi pe cel care da la cos. Da. Aia intr-adevar e obstructie. Aici nici virba de asa ceva. Cum s-a terminat faza asta? Intreb si eu. Nu cumva jucatorul de la fcsb s-a impiedicat de o brazda si a cazut? Inca o data iti spun: e clar ca un cristal. Imposibil sa nu iti dai seama.
Mai, jurnaliști cu ***, maximum, cum adică "penalty inexistent" dacă am văzut cu toții golul înscris... din penalty? În incultura voastră, care este depășită doar de imensa lipsa de inteligență, confundați penalty-ul cu faultul. Penalty, ziariști fără școala ce sunteți, înseamnă pedeapsa în limba celor care ai inventat fotbalul. Dacă dă arbitrul atunci este. On the another hand - căutați pe net ce înseamnă - fault nu a fost, dar penalty ul a fost t foarte clar:))
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
La TV s-a văzut destul de clar că Popescu a încercat să joace faza (nu să solicite penalty), dar a fost pus în imposibilitatea să o facă fiindcă i-a fost lovit piciorul cu care trebuia să continue acțiunea. De ce să ne uităm noi la (o succesiune de) fotografii când la TV faza a fost reluată de mai multe ori și lovitura aplicată jucătorului aflat în atac a fost foarte clară?
Acuma sa vedem stop cadru si cu genunchiul aplicatin coaste lui Cretu fara a avea treaba cu mingea... se poate? Sau ale atacurilor lui Santos cu talpa ....
Asa sa mori tu...????Mmmmmda patronul nostru a fost bagat in pirnaie dovada ca cumpara meciurile ..si ce zici de Bricheta ..cine sade linga Becali Tudor ..dar cine e Argeseala care dirijeaza arbitrajul cu Deaconu in spatele lui Vasaras ...dormi cu ochii deschisi *** *** ... Mimica in puscarie ..Becali in puscarie pentru aranjamente si inca voi mai aveti tupeu sa vorbiti Sudaneziilor ... Rusine sa va fie ..doar campionatul conteaza ..in rest in Europa sinteti o RUSINE!!!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
E posibil sa nu fie penalty, desi, e clar ca jucatorul nu cade natural si nu simuleaza, mai degraba a fost impiedicat. Dar, putem spune ca nu e penalty. INSA, nu veni tu si ne spune ca se vede clar din cadre succesive dintr-un singur unghi "se vede mai clar ca nu exista contact". Bai desteptilor, in caz ca nu stiti, la trucuri de magie, UNGHIUL conteaza enorm si poti ascunde o intreaga cladire dintr-un singur unghi, iar din celelalte se vede totul. De exemplu, pe poze, pot spune ca fundasul atinge cu genunchiul tibia atacantului, dar daca te uiti la tv vezi ca nu e asa. Deci, lasati-ne pe noi cu pozele astea, poate doar unii ca Gigi Becali sau Mehmet Stoica sa creada balegariile voastre.
Dacă “albitrul” a dat penalty, înseamnă că a fost. :) Mulțumim, nea Sebi! :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.