Alte știri din fotbal
Florin Tănase, după rușinea istorică trăită de FCSB în Letonia: „Nu meritam să mergem mai departe”
16
Mutare de ultimă oră în Superligă! Rapid și-a cedat jucătorul la o rivală din play-off
3
Rapid pregătește 3 transferuri cu impact imediat: „Suntem înțeleși!”
0
Steaua a plătit datoria care i-a adus interdicția la transferuri! Așteaptă decizia FIFA înaintea debutului cu Slatina
1
Știri din fotbal internațional
Stones, primul interviu după ce a semnat: „Vreau să cresc și să învăț lucrând cu Chivu”
0
„Lumea a treia” suntem noi! Eșecul suferit de FCSB în Letonia completează o lungă listă a rușinii în fotbalul românesc
0
Cine a ieșit în evidență în seara perfectă a lui CFR Cluj: „A făcut ce a vrut cu adversarii”
0
Alin Fică, după calificarea categorică a CFR-ului: „Vrem în grupele competiției”
0
Lifestyle
Fiica legendei și-a făcut debutul în televiziune: „Dacă nu te văd în direct, dau în judecată Liga!”
2
Incident neașteptat în direct » Prezentatoarea TV a arătat mai mult decât și-ar fi dorit: „Știe ce face, e cu intenție”
6
Gest uriaș: iubita finalistului argentinian a prezentat cadourile primite de la Lionel Messi
1
Celebra actriță a făcut mărturisiri la 3 ani după divorțul de fotbalistul acuzat de viol: „Am eșuat”
1
Caracatița cu iz penal din Agricultură. Rapida răzgândire a ministrului ...
Libertatea
A murit Ion I. Brătianu, considerat ultimul descendent direct al familiei ...
Adevărul
Primul fotbalist născut în România care a marcat în prima divizie din ...
GSP SPECIAL
Niciun lanț mare de benzinării din Capitală nu mai vinde motorina sub 10 ...
Libertatea
vom vedea in motivare ce se spune, dar curtea de apel si-a depasit cu mult competenta daca a decis in mod general ca csa are exclusivitate pe numele steaua. Romanii din diaspora pot sa distruga decizia ICCJ si CAB daca infiinteaza echipe de fotbal cu numele Steaua si le inregistreaza in tarile respective. Pt ca un eventual proces nu se va mai decide in romania unde justitia e dupa cum bate vantul...politic.
Cine bate campii este Rosu. Justitia a determinat cui ii revine marca Steaua. Marca si palmaresul merg mana-n mana. Nu poatre fi marca la armata si palmaresul la Becali.
Sunt opozabile si executorii, notificarile emise de CSA Steaua catre FRF si LPF, in momentul de fata, in lipsa motivarii hotararii Curtii de Apel Bucuresti si in conditiile in care FRF si LPF nu au fost parti in proces, iar potrivit certificatului de grefa, hotararea judecatoreasca priveste numai CSA, ONRC si FCSB !?
Verifica in 2017 toamna.
Eu te-am facut gigist. Stelist nu ai cum.
este continuatoare pe plan sportiv a stelei, csa nu mai are palmares din 98, asta nu o decide un *** cum e3sti tu alpine, nici eu, o decide uefa, ia verifica-le pagina!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
palmaresul nu poate fi acceptat sau reglementat decat pe plan sportiv, acolo unde uefa e suveran, si frf /lpf sunt afiliate la uefa. Vezi ca sunt cazuri cunoscute, gen Rangers, unde uefa a mers pe continuitate. Nicio instanta civila nu poate impune uefeie sa ii ia sau sa i dea palmaresul cuiva, Pe uefa ii doare in cot de ce spun eu, tu, talpan sau cum interpreteaza fiecare.Singura cale de atac a palmaresului este la tribunalul de arbitraj sportiv, TAS, nu in civil, si daca ar exista o astfel de cerere nu cred ca va avea sorti de izbanda. Nu au de ce sa le nege palmaresul pentru ca srl-ul lui jiji are continuitate sportiva, si asta e cel mai important criteriu, fotbalistic vorbind.Nu nume, nu marca! Confuzia multora e ca armata a castigat altceva decat marca si numele, NU, nu a castigat nimic in plus, NU A FOST UN PROCES PENTRU PRELUARE ABUZIVA, a fost pt marca si nume, si s-a deciz anulare sgilei inscrie la osim si sa nu se mai foloseasca numele de catre srl luo lui jeje,. iar palmaresul csa nu il pot avea pentru ca sunt nou infiintati iar echipa lui jiji are palmaresul intact din cauza continuitatii. Unii fac aceasta confuzie voit, gen postacii timm, altii nu stiu despre ce e vorba.
Este foarte OK. fcsb a fost sanctionata ca a folosit marca, nume ,sigle, palmares STEAUA. Si se declara continuatoarea STEAUA. De aceea justitia a sanctionat fcsb. Urmeaza sanctiunea pecuniara 37 de milioane.
valahuleee ..baaaa valahulee ..unde estti ba f?ai pierdut cuplu reghe reghe si pe sponsor ..pe cine mai *** acum ?orienteazate pe alte domenii ...*** ..
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
bei eu nu sustin steaua si nu o sa sustin niciodata monstrozitatea aia indiferent daca e a lui gigi sau a armatei. nu ma insulta facandu-ma stelust pentru ca e foarte degradanta pentru mine o asemenea asociere. pe mime ma deranjeaza ca multi indivizi vor un simbol comunist murdar cat mai aproape de forma lui originala.indiferent de aceste decuzii steaua tot a furat toate titlurile pana in 1990 iar trifeul cupa campionilor a fost obtinut in urma unei participari la care nu avea dreptul. valoreaza toate performantele stelei pana in 1990 cat titlurile lui lance amstrong.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.