Comentarii (196)
ang3ldev1l
ang3ldev1l  •  19 Ianuarie 2017, 16:03

gigi a inregistrat si Sporting Steaua la OSIM

vasglo
vasglo  •  19 Ianuarie 2017, 16:02

Iata comunicatul MAPN publicat de Mediafax: "Clubul Sportiv al Armatei Steaua Bucureşti (CSA) a transmis ieri 18.01.2017, în mod oficial, prin comandantul clubului, Certificatul de Grefă în Dosarul 31705/3/2015 al Curţii de Apel Bucureşti-Secţia a IV-a Civilă, Federaţiei Române de Fotbal (FRF), Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Oficiului Naţional al Registrului Comerţului (ONRC) şi societăţii comerciale cu care se află în litigiu, solicitând acestora luarea măsurilor legale care se impun în raport de caracterul definitiv al Deciziei civile nr. 989/A/21.12.2016. Forma finală a acestor adrese a fost stabilită în urma unui proces de analiză şi expertizare desfăşurat de către un grup de experţi din eşaloanele superioare ale Ministerului Apărării Naţionale. Din adrese iniţiale întocmite la nivelul structurii juridice a clubului, în data de 17.01.2017, a fost eliminat limbajul agresiv, licenţios care nu are nici o legătură cu decenţa, sobrietatea şi cultura organizaţională a Ministerului Apărării Naţionale. Pe de altă parte, notificările, cu conţinut ultimativ, executoriu, au fost refăcute ca adrese de înaintare a certificatului de grefă şi pentru că, până la primirea motivării hotărârii judecătoreşti, procedura executării silite nu poate fi demarată. Conducerea CSA Steaua Bucureşti va solicita compartimentului juridic din subordine să formuleze o cerere de urgentare a motivării hotarârii judecătoreşti." Asa ca ciocu' mic!..-:)

disclosure
disclosure  •  19 Ianuarie 2017, 16:00
Postat de ang3ldev1l pe 19 Ianuarie 2017, 15:58

pai da cum, tu crezi ca numele de steaua este substantiv comun, crezi ca daca dai un search pe goolge, vei gasi inca vreo 50 de firme cu numele de steaua si toate inregistrate la ONRC, eu nu cred, google ne minte, ICCJ si MApN-u nu.

Felicitari ! Ai reusit sa-l depasesti pe nebraska , esti proostul sitelui , *** ce esti.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

alenb
alenb  •  19 Ianuarie 2017, 15:59
Postat de saviola2_8 pe 19 Ianuarie 2017, 15:30

nu contesta nimeni asta. Insa nici nu putem inghiti minciuni, numele e nume, sigla e sigla si palmaresul e palmares, lucruri diferite!

Nici nu contest asta. Hotararea se refera la nume, sigla oricum a fost schimbata. Palmaresul, care este inca o notiune abstracta pt justitia romana, probabil ca ar trebui sa figureze la echipa lui becali, dar fiecare il interpreteaza cu vrea.

ang3ldev1l
ang3ldev1l  •  19 Ianuarie 2017, 15:58
Postat de disclosure pe 19 Ianuarie 2017, 15:55

Cum sa interzici numele de Steaua. Judecatori ***.

pai da cum, tu crezi ca numele de steaua este substantiv comun, crezi ca daca dai un search pe goolge, vei gasi inca vreo 50 de firme cu numele de steaua si toate inregistrate la ONRC, eu nu cred, google ne minte, ICCJ si MApN-u nu.

timm
timm  •  19 Ianuarie 2017, 15:55
Postat de gicab pe 19 Ianuarie 2017, 15:52

Roșu tine loc de instanța? Cred ca trebuia judecată cauza de un complet format din Roșu, Stoichita? Nastase, Mache ,lutu și ***... de ce sa mai plătim judecători ?

Nu prea bravo. Uite ce declara "În 2001, colonelul Roşu avertiza că echipa din Liga 1 joacă pe fals, folosind fraudulos numele, emblema, palmaresul şi tradiţia adevăratului club Steaua. Acesta acuza modul în care a fost înstrăinată secţia de fotbal în 1998, moment în care a şi apărut, de fapt, actualul club al lui Gigi Becali." Mai tarziu a fost demis dupa ce a incheiat un contract de inchiriere a stadionului Ghencea exact cu BECALI.

ang3ldev1l
ang3ldev1l  •  19 Ianuarie 2017, 15:55

nu trebuia sa fie si "motivarea deciziei" prin foile astea sau hartia aia a ajuns pe la saormarie ?

disclosure
disclosure  •  19 Ianuarie 2017, 15:55

Cum sa interzici numele de Steaua. Judecatori ***.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

gicab
gicab  •  19 Ianuarie 2017, 15:54
Postat de gicab pe 19 Ianuarie 2017, 15:52

Roșu tine loc de instanța? Cred ca trebuia judecată cauza de un complet format din Roșu, Stoichita? Nastase, Mache ,lutu și ***... de ce sa mai plătim judecători ?

Bă gesepistule *** e un cuvânt jignitor?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  19 Ianuarie 2017, 15:54
Postat de khal_37 pe 19 Ianuarie 2017, 15:22

Exact...doar cs dinamo. Doar pentru dinamo -au anulat datorii de peste 17,5 milioane de euro! Doar dinamo datora la ANAF 5,4 milioane de euro dar un tribunal din bucuresti( probabil acelasi care i-a anulat sigla si dreptul de a se mai numi Steaua Bucuresti clubului patronat de becali), a decis sa plateasca doar 4,48% din aceste datorii in timp de 5 ani!!!!!Ceea ce inseamna ca din datoria de 17,5 milioane de euro dinamo a fost iertata de STATUL ROMAN de 16,9 milioane de euro urmand sa plateasca doar 600000 de euro in 5 ani!!!!

brrrrr... hooo... *** ca nu au fost toate datoriile alea la stat. la stat au fost 5 milioane. s-a urmat o LEGE si s-a platit o parte din bani. restul datoriilor lui Dinamo au fost catre angajati (platite si alea) si diverse firme ale lui Negoita care a preluat datoriile de la fostii actionari si apoi a renuntat la ele. nu a inventat nici Dinamo nici Romania legea insolventei. spre deosebire de altii caure au inventat legea insolventei din pix..tot pe acolo pe la CSA.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

  • 1
  • •••
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Comentează