FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - VIITORUL

FOTO Gnohere a fost eliminat și aproape sigur va rata meciul cu CFR. Verdictul specialistului

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 decembrie 2017 20:53

Harlem Gnohere a văzut direct cartonașul roșu în minutul 44 al partidei dintre FCSB și Viitorul, la scorul de 1-0.

Sebastian Colțescu l-a eliminat pe atacantul roș-albaștrilor după ce acesta a avut un conflict cu George Țucudean, iar fotbalistul Viitorului a căzut pe gazon.

Pe reluări se vede cum Gnohere încearcă să lovească și îl sterge cu palma peste față pe Țucudean.

La pauză, în studioul Telekom, fostul arbitru Cristi Balaj a ezitat la început, dar după reluări din alte unghiuri a apreciat drept corectă decizia lui Colțescu.

Pentru roșul primit Gnohere va sta pe tușă cel puțin două etape. Astfel, va rata meciurile cu Gaz Metan (deplasare) și CFR Cluj (acasă).

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”