Postat de baba_yaga pe 05 Noiembrie 2017, 20:11

inginerul_reloaded  •  05 Noiembrie 2017, 20:37

presa internationala : THE BLATISTII STRIKES AGAIN !

485809194904413
Costel Tudor  •  05 Noiembrie 2017, 20:35

De mult nu am mai vazut atata inversunare ( in sens negativ ) la o echipa ! Scandalul a fost premeditat ! Pana la gol cel putin doi ieseni puteau fi eliminati ! Am convingerea ca ciobanul puscarias si-a reluat vechile obiceiuri , ma refer la valiza care probabil a ajuns la Iași !

tonyys
tonyys  •  05 Noiembrie 2017, 19:58

Iasi a fost mai bune, victoria a fost obtinuta de arbitrii pentru cfr, la faza golului autul a fost pt. Iasi.

Yuri Firsov  •  06 Noiembrie 2017, 07:26

CE PARERE AI MAI BURLENE???NU CREZI CA ESTE CAZUL SA DEMISIONEZI!!!MAI ALES CA ACUM AI DENIT ""PIATRA DE MOARA""PENTRU PSD!!!!!

krncevic
krncevic  •  06 Noiembrie 2017, 00:28
Postat de ang3ldev1l pe 05 Noiembrie 2017, 21:14

ala de la CFR e cu tot corup sub adversarul sau si da din toate picioarele peste ale adversarului lui, si tu ca arbitru sa nu dai fault la asa ceva, incredibil; devine pe fata sustinerea arbitrilor fata de aceasta echipa, probabil ca e prin ordin pe linie de partid dupa negocierile PSD-UDMR

"Tovarăşe Mateianu, trebuie să pierdem cu Steaua!" Mateianu a ajuns în vara lui 1988 la FC Bihor, unde a disputat celebrul meci cu Steaua, din 25 septembrie, etapa a 7-a. Orădenii au pierdut cu 2-3 după un meci în care au condus cu 2-1, dar pe care n-aveau voie să-l câştige. Asupra antrenorului s-au făcut presiuni infernale, arbitrii au furat ca-n codru, iar centralul Constantin Gheorghe "Vâlcea" (foto jos) a prelungit meciul până când Steaua (aflată în cursă umăr la umăr cu Dinamo pentru câştigarea titlului) a reuşit să înscrie golul victoriei. Roş-albaştrii nu mai pierduseră de doi ani în campionat. Povesteşte fosta soţie a lui Mateianu: "Cu câteva zile înaintea partidei, pe Viorel l-au chemat în biroul primului secretar al judeţului, Sorcoiu, care i-a spus direct că «trebuie să pierdem cu Steaua!». Şi Sorcoiu, la rându-i, fusese sunat de Ilie Ceauşescu. Viorel i-a răspuns însă că el nu poate merge la jucători să le ceară aşa ceva. Cristian Gaţu, omul Stelei pus preşedinte la FC Bihor, era între ciocan şi nicovală... Şi a venit ziua meciului. 2-1 după prima repriză pentru Bihor, iar la pauză Viorel a fost anunţat să meargă la telefon că-l caută Ceauşescu! Nu i s-a spus însă care dintre ei... S-a dus la telefon, dar între timp de la Bucureşti se închisese. Când s-a îndreptat spre bancă, pentru repriza a doua, s-a intersectat cu Costică «Vâlcea», arbitrul acelui meci. «Ce facem, Viorele?», l-a întrebat arbitrul. «Nu mă mai interesează, eu am dem

259914374474553
Istvan Demeny  •  05 Noiembrie 2017, 22:52

etapa viitoare iasul va juca cu fcsb si vor beneficia un arbitraj corect??!!

tegean
tegean  •  05 Noiembrie 2017, 21:59

,,Flavius Stoican a cerut un fault la faza care a precedat golul” scrie autorul articolașului de mai. În zeci de ani de fotbal , des folosita expresie ,,faza care precedat golul” a primit un înțeles destul de exact inclusiv pt. cei care nu au văzut meciul. În accepțiunea ,,gazetarului” nostru, înțelesul devine mult, mult mai larg așa că expresia devine ,,ultima fază - care a precedat golul - în care decizia arbitrului a fost contestată” indiferent când a avut loc și ce s-a mai jucat între timp. Formularea din articol are o ambiguitate voit tendențioasă , la fel și continuarea ,,Antrenorul moldovenilor a protestat în mod evident ”...