Alte știri din fotbal
Incredibil! CFR Cluj și-a „amanetat” jucătorii pentru a plăti salariile
0
Constantin Gâlcă a explicat ce se întâmplă cu Moruțan și Paraschiv, care n-au avut randamentul așteptat: „De asta au nevoie”
0
Și-a avertizat colegii imediat după Rapid - Petrolul: „E cel mai important meci al sezonului”
0
Eugen Neagoe a oferit declarația serii după Rapid - Petrolul 1-1: „Nu ne-au făcut adversarii «harakiri»”
0
Știri din fotbal internațional
Primul transfer din vară al lui Chivu » Ce sumă va trebui să achite Inter pentru fiul fostului coleg al antrenorului!
0
Mikel Arteta a anunțat o absență de marcă la Arsenal: „Este out câteva luni”
0
Ce spune fanul interist arestat care a aruncat petarda: „Nu m-am gândit la consecințe!”
0
Atacantul lui Sporting a rămas mască după accidentarea teribilă suferită de Antoine Baroan: „M-a lăsat devastat”
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
8
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Lucrările ilegale ordonate de Negoiță: „Bă, șefule, sunt anumite lucruri pe ...
Libertatea
Individul misterios care știa tot ce mișcă și se vorbește în România. ...
Adevărul
Ce poveste! Călugărița care dirija traficul în Italia e româncă și a jucat ...
GSP SPECIAL
Doi soți au cumpărat o casă în care știu că vor fi inundați, dar nu regretă ...
Libertatea
Da ma, echipa ca Bayern si jucatori ca Lewandovski. Sigur ca da...
o sa vedeti ca stadionul e prea mic si nu aveti loc !
Eu ma vad acolo daca ma uit bine la imagini.Bravo Olguta!
pe stadionul nou trebuie sa joace echipa OLTENIA nu gluma aia de echipa studenteasca. FOTBALUL e FOTBAL PROFESIONIST si SCOALA e SCOALA. vedeti ca mai e o scoala in liga 3 : “Dinicu Golescu” Câmpulung Muscel. STIINTA au fost 5 echipe in tara, cea mai slaba a fost a facultatii de agronomie din Craiova care nu a castigat nici macar o cupa fatza de Stiinta Cluj si Stiinta Timisoara, Stiinta Craiova a stat in B si C pana in 1964 !!! Apoi In 1966 s-a schimbat numele in Universitatea Craiova pentru ca toate au luat denumirea unitatii de invatamant principale/ Iar primul titlu A FOST CADOU de la NOMENCLATURA pentru ca PALADE luase PREMIUL NOBEL pt STIINTA in 1974 altfel nu se stie, si U CRAIOVA a fost ECHIPA PROPULSATA de SECURITU ca SA IRITE pe CEAUSESTI care sustineau STEAUA SOCIALISTA ROMANA. asa ca mai usor cu stiinta, daca vreti sa aveti echipa numiti-o OLTENIIA CRAIOVA (prima echipa 1915-1947) si jucati in rosu si veti avea echipa ca BAYERN
TAREEEE...in minim 15-20 de ani e gata...asta daca Olgutza..p,...za..mai ramane la primarie ...si daca psd ul mai iese la alegeri...ceea ce slabe sperante intrevad....vis a vis de psd..:))
faine pozele, e aproape gata stadionu ...
Fii linsitit ca esti pe teritoriu prietenesc aici - poate DNA-ul va face lumina odata in relatiile dintre GSP si interlopii din fotbal. De ce nu ai intrat aici in ultimii 13 ani si sa ceri ca SRL-ul lui Mititelu sa fie prezentat cu numele real, ala din acte - daca tot vrei dreptate si adevar ? Hai ca-ti dau eu lista numelor SRL-ului mititelian, ca tot s-au schimbat in ultimii 13 ani : , FC Știința U Craiova SA, Fotbal Club U Craiova SA, Univștiința Fotbal Craiova SA (acelasi club a purtat multe nume...). Aaa - pe voi va doare "adevarul" doar cind va convine, nu ? Imagineaza-ti cum ar fi reactionat romanii cind ar fi aflat ca exista o echipa de fotbal in Craiova cu numele real : Univștiința Fotbal Craiova :-)
Universitatea Craiova are marca "Stiinta Craiova" nebunule. De care acte de la UEFA vorbesti straine ? Ce acte de la FRF aduci in discutie. Hai a-ti dau eu pozitia oficiala a FRF in ceea ce priveste palmaresul Craiovei - comunicat oficial FRF : "Istoria și performanțele Craiovei Maxima, echipa fanion a fotbalului românesc, cea care a deschis drumul echipelor românești de club în fazele superioare ale competițiilor europene, nu pot fi acaparate de o singură persoană. Acestea aparțin orașului și suporterilor săi de pretutindeni. Chiar și din punct de vedere formal, Adrian Mititelu nu poate revendica decât palmaresul clubului de fotbal AS FC UNIVERSITATEA CRAIOVA, un club înregistrat ca entitate privată în anul 1994. ". Acest comunicat a fost dat de FRF pe 29 ianuarie 2013 si e singura pozitie OFICIALA a unei entitati sportive pe tema asta. Decizia UEFA de acum citeva luni atingea doar lipsa de afiliere vreme de 3 ani (in 2012 nici o echipa din Craiova nu era afiliata la FRF, asa ca in 2015 nici una nu putea avea 3 ani de afiliere nebunule). Copiii lui Mititelu detin citeva marci OSIM - asa ca sa va spalati pe cap cu ele, ca pentru voi puradeii lui Mititelu sint Stiinta.
Nu a fost alungata Stiinta omule - fostul club al lui Mititelu, Fotbal Club U Craiova a cam plecat de acolo ca nu mai platise chirie de ani de zile. Cum sa ocupi proprietatea statului fara sa platesti chirie ? Si nu mai folosi sintagma "Stiinta"; marca Stiinta Craiova este detinuta de Universitatea Craiova, nu de copiii lui Mititelu.,
pariez ca nu, tremura si chilotiii de pe ei, cel putin olguta, face *** in fiecare seara la necunoscuti sa n-o ia dna
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.