Comentarii (341)
gerulozaurus
gerulozaurus  •  25 Iulie 2015, 21:09
Postat de valyomanyd pe 25 Iulie 2015, 21:08

Nu am vazut decat prima repriza! M-am lamurit si de "strambul", adica joci la Viitorul, o echipa de pustani, si tu nu folosesti un varf clasic ? Cand il bagi pe Moldoveanu, in meciul cu Steaua ? Ce cauta in acelasi timp pe teren Fai si Filip ?

Se cauta intre ei :)

samertx
samertx  •  25 Iulie 2015, 21:08
Postat de unico_biancorossi pe 25 Iulie 2015, 20:59

mai bine ar discuta despre 2 goluri din actiune, ca urmare a unor pase perfecte, a la iniesta.) si nu au fost doar fazele golurilor, au mai fost cateva deschideri in diagonale, excelente ca factura tehnica si ca implicatii tactice, care au destabilizat in acele faze. iata ce inseamna o pasa finala de calitate, asa cum din pacate nu sunt prea multe in L1. de pilda, la 1.Fc Dinamo, a mai fost si pasa lunga catre Patrick, la faza ratarii din min 91. pasa directa de la Ionut Nedelcearu, de 40 m, peste toata apararea gazdelor, direct la intalnire. superba si pasa constanteanului, cu diferenta ca la ei a fost gol. deci cu atat mai bine pentru pasator. dar si matei a reusit un carlig superb, efectiv l-a lasat singur pe Patrick, cu poarta in fata. asa da, asta e fotbal.

Da, maestre, dar sunt puțini cei aleși, restul văd cai verzi pe pereți albaștri. Mi-a plăcut enorm de mult prestația lui Patrick, mai ales sîngele rece, de fotbalist, la gol și cum a preluat mingea înainte la ocazia cînd i-a sărit mingea. Și pe Răzvan Marin la fel. Și-a făcut o preluare devahsînd fundașii noștri și a băgat-o în ațe lejer. Hai că a fost un meci bun între cele mai tinere echipe, de fapt, singurele care cresc fotbaliști.

valyomanyd
valyomanyd  •  25 Iulie 2015, 21:08

gerulozaurus  •  25 Iulie 2015, 21:07
Postat de raducioiu80 pe 25 Iulie 2015, 21:03

eu intru, tu intri. clar? ai aceeasi problema ca randoomul numai ca in sens invers... nu mai mai da reply ca plec la bere. hai sfideaza ma, fa ma sa mi fie dor de tine! :)))

Cele mai bune argumente ale tale moralistule de pana acum

d_3amon
d_3amon  •  25 Iulie 2015, 21:07
Postat de luciann pe 25 Iulie 2015, 20:59

Rednic a jucat la mica ciupeala toate meciurile de pana acum! A avut noroc cu oltenii ca altfel se termina egal si ala! Nici n-are cu cine...

decat cu matei varf impins si vonjovici al doilea varf, sistem in care 2 jucatori care pot da un radament mai bun in alte poziti(Matei in centru in linia de 3 din spatele atacantului si Vojnovici mijlocas central) sunt jucati pe pozitii pe care dau randament 0, mai bine joci cu Moldoveanu atacant, chiar daca e tanar, macar joaca pe postul lui si poate creste. decat un flanc fai+filip, mai bine filip fundas si ii dai minute unui jucator tanar, gen Petre.

gerulozaurus  •  25 Iulie 2015, 21:05
Postat de samertx pe 25 Iulie 2015, 21:02

De ce mă jignești, mă? spune-mi o clonă și îi dau roșu, pezevenchiule! :)) stai și *** ***!

Nu te-a injurat nimeni mah, era o constatare. Pai cum poti tu in inteligenta ta sa compari cele 3 faze, una in care un dinamopist se impiedica de adversar si vrei penalty, iar la cele doua intrari imprudente ale dinamopistilor..*** ?: ))

bvd_magheru
bvd_magheru  •  25 Iulie 2015, 21:05

Ca sa construiesti o echipa la care sa ai pretentii sa invingi fara probleme o echipa medie din liga Insolventamai e mult si bine . Nu am vizionat decit R 2 .Mi-a placut insipiratia lui Rednic in a-l introduce pe Patrick Petre caci fara el in teren nu am fi egalat niciodata . Sper ca Bizonul sa isi taie o halca de carne de pe burta si sa i-o dea lui Patrick . Daca ar fi si solid Patrick s-ar impune si ar impune ritmul in atacul lui Dinamo . Din pacate nu avem mijloc mai ales la constructie . Prea mult se asteapta de la fundasi laterali precum Fai , Feusii sau chiar Filip . Matei si Gavrila mi s-au parut slabi in repriza care am urmarit-o . Si ngurul lucru bun la Matei e ca cauta mingea mereu spre deosebire de Gavrila pe care nu il vezi mai deloc la joc . Ne trebuie un atacant urgent . Bizonul mi se pare asa si asa . Nu stiu inca ce sa spun despre el . Sa mai dea kg jos . Macar 2,3 .

unico_biancorossi
unico_biancorossi  •  25 Iulie 2015, 21:04

d_3amon • 25 Iulie 2015, 20:58 __ )))))) pe la inceputul articolului Live am facut un comentariu, cu vreo ora inainte de meci si m-am hazardat sa spun ca se va termina X si ca stiu si ce schimbari va face Rednic, am spus si minutele schimbarilor.)) a foxt X, am nimerit 2 schimbari din 3, minutele au fost cam pe acolo.)) am spus ca va intra Eddy iar Aljosa va reveni langa nedelcearu, si asa a fost, am spus ca va intra cineva in locul lui filip si el va fi retras iar fai va iesi, si am mai spus ca matei va iesi si va fi inclouit cu van haaren. ei bine, aici n-am nimerit, a intrat Sageata carpatilor, Patrick,,, dar nu sunt suparat ca Rednic nu mi-a ascultat indicatiile din SMS, din pauza partidei.)

raducioiu80
raducioiu80  •  25 Iulie 2015, 21:03
Postat de gerulozaurus pe 25 Iulie 2015, 20:57

O sigur ca da tu MORALISTULE,. Cate clone ai de pe caer intrii si "suferi" la dresa Stelei ZILNIC 24/7 ? Daca nu ai, atunci mea culpa, insa intra si tu sa vezi zilnic la articole despre Steaua, numai *** dinamovisti cu impresii si fara pic de rusine ca marea lor echipa carestabileste an de an noi recorduri in materie de fotbal, 6-1 la 7-1, de la eliminari cu pescari si ospatari la egaluri cu Viitorul REAL MADRID, si pe ei *** tot de noi si steaua noastra...asa ca mai usor cu morala pe aici!

d_3amon
d_3amon  •  25 Iulie 2015, 21:02
Postat de luciann pe 25 Iulie 2015, 20:56

Ala de la Viitorul a intrat la minge! Dupa cand era pe jos Gavrila s-a impiedicat intentionat de el! Ce voiai sa-si faca o groapa si sa intre in pamant!? Gavrila era in spatele lui si s-a impiedicat de el! Pe cand la Marc a fost imprudenta clara si a avut si piciorul ridicat, n-avea pe unde sa paseasca Tanase!!!

tanase de la viitorul se impedica intentionat de marc, putea linistit sa treaca de el fara contact, dar isi facuse mingea in aut si normal ca atunci si-a lasat piciorul in spate si s-a agatat intentionat de adversar. si sa fi fost penalty clar, sa-i fi rupt piciorul aluia de la viitorul, in prima etapa cu CFR, CFR a avut un penalty clar, la un hent indiscutabil, si nu l-a primit, in timp ce viitorul a primit 2 penalty-uri, din care 1 acordat foarte usor si celalat INVENTAT de arbitru, asa ca n-au nici un motiv sa vorbeasca ei de penalty-uri.