Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

LIGA 1    •   DINAMO - U CLUJ

FOTO şi VIDEO Dinamo - U Cluj 3-0 » "Cîinii" au urcat pe locul 4 în Liga 1, peste CS U Craiova şi Astra

Sambata, 28 Februarie 2015

Dinmao a cîştigat partida cu U Cluj de pe teren propriu, scor 3-0 şi a urcat pe locul 4 în Liga 1 cu 32 de puncte, cel puţin pînă la meciurile Astrei şi Craiovei.

Prima mare ocazie a partidei le-a aparţinut clujenilor. Castillion l-a depăşit pe Nedelcearu, dar nu a reuşit să-l învingă pe Naumovski (4). Replica dinamoviştilor a venit de la Bilinski, a cărui reluare din cădere a fost respinsă de Veselovsky (14).

VEZI LIVETEXT PARTIDA!

VIDEO cu golul lui Bilinski!

VIDEO cu golul lui Lazăr!

VIDEO cu golul 3 marcat de Dinamo!

”Sepcile roşii” au început mai bine meciul, dar ”cîinii” au echilibrat repede balanţa. Marius Niculae a ratat în minutul 17, iar Valentin Lazăr a şutut în plasa laterală cinci minute mai tîrziu.

Golul a venit în minutul 28. Elhamed a recuperat un balon pe partea dreaptă, a centrat pentru Bilinski, iar atacantul a înscris cu un şut pe jos din interiorul careului.

Skvorc a fost aproape de autogol respingînd peste poartă centrarea în forţă trimisă de Steliano Filip de pe partea stîngă (42).

După pauză, jocul a fost mult mai slab, însă Dinamo a mai marcat de două ori, prin Valentin Lazăr şi din nou Bilinski. Mijlocaşul a scăpat singur spre poartă şi a marcat, în timp ce atacantul a prins un şut puternic, care nu i-a dat nici o şansă lui Veselovsky

Echipele:

Dinamo: Naumovski - Fai, Nedelcearu, Bunoza, Filip - Rotariu, Grigore, Elhamed, Lazăr - Bilinski, Niculae

Rezerve: Marc, Machado, Grozav, Cristescu, Serginho, Alexe, Gavrilă

U Cluj: Veselovsky - Ciupe, Skvorc, Neag, Bambara - Ceppelini, Raul Costin, Van den Broek - Zijler, Castillion, Kovacs

Rezerve: Panagopoulos, Martins, Morar, Lemnaru, Viveiros, Jovanovici, Calcan