FOTBAL  »  LIGA 1  »  FC BRAŞOV - CONCORDIA CHIAJNA

FOTO şi VIDEO FC Braşov - Concordia Chiajna 3-2 » "Stegarii" depăşesc Rapidul în clasament

Articol de GSP - Publicat luni, 04 martie 2013 00:00 / Actualizat luni, 04 martie 2013 20:06

După înfrîngerea din Ştefan cel Mare cu Dinamo, scor 1-2, FC Braşov s-a răzbunat şi a învins pentru prima dată în Liga 1 Concordia Chiajna, scor 3-2.

Urmăreşte aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO golurile partidei!

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 48 prin Belu, însă de atunci nu au mai contat în atac. Braşovenii şi-au revenit şi au înscris de 3 ori prin Buga, care a jucat astăzi meciul 300 în Liga 1.

Celelalte două reuşite au fost înscrise de Oltean şi Batin.  Ultimul gol al meciului a fost marcat în prelungiri de Popovici.  Cu această victorie FC Braşov a depăşit Rapid şi a trecut pe locul 8. Concordia rămîne pe 10 cu 25 de puncte.

Echipe de start:

FC Braşov: Mutu - Vagner, Oltean, R. Machado, Cr. Ionescu - Mateiu, B. Madeira, Dias, G. Păun - Buga, Batin
Rezerve: A. Marinescu, R. Barbu, D. Dumbravă, R. Enceanu, Ş. Moraru, A. Guclu, D. Tătar

Concordia Chiajna: Cobrea - Belu, Leca, Fl. Ilie, Bucurică - S. Paraschiv, Ispir - Coşereanu, Popovici, Zuluf - Welligton
Rezerve: Iancu, Belica, Serediuc, D. Stan, F. Purece, G. Damian, A. Stan

Playtech: Cel mai POLUAT oraș din România e și din Europa! Surpriză colosală: nu, nu e vorba de București VIDEO