FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI - CFR CLUJ

FOTO şi VIDEO Le-au dat cu terenu-n cap » FC Vaslui a umilit CFR Cluj, 4-0

Articol de GSP - Publicat luni, 05 august 2013 00:00 / Actualizat luni, 05 august 2013 23:21

Derby-ul etapei cu numărul 3, FC Vaslui - CFR a început cum nu se putea mai spectaculos. În minutul 6 era deja 2-0 pentru FC Vaslui, graţie reuşitelor lui Celeban şi Antal.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi VIDEO cele mai importante ocazii!

Oaspeţii nu s-au aşteptat la un asemenea asediu al gazdelor, care au mai punctat de două ori pînă la pauză, prin acelaşi Antal şi prin Caue.

După ce victoria din prima etapă cu Rapid le-a fost anulată, moldovenii au obţinut astfel primul succes, 4-0 cu CFR Cluj.

CFR nu se descurcă la fel de bine şi după 3 etape a strîns doar două puncte, în urma egalurilor cu Botoşani şi ACS Poli, fiind departe de forma de care au nevoie pentru a se lupta la titlu.

Echipe de start:

FC Vaslui: Cerniauskas - Viveiros, Celeban, Varela, Sălăgeanu - Caue, Wilk - Antal, Lovrecici, Sînmărtean - Temwanjera

Rezerve: Ormenişan, Ortiz, Cordoş, Sburlea, Popovici, Buhăescu, Buziuc

CFR Cluj: Stăncioiu - Velayos, Cadu, Piccolo, Sepsi - Maah, Obiora, Djokovici, Camora - Rui Pedro, Tade

Rezerve: Mincă, Brandao, I. Rada, Batin, Hora, Muniru, Ogbu

Comentarii (560)
cracea
cracea  •  06 August 2013, 09:29

Cfr-ul poate sa joace prost si pentru a-l da afara pe antrenor, care e cea mai buna metoda sa fie dat afara, atunci cand echipa nu joaca nimic. Bravo vasluiului dar au avut si un gram de noroc.

haideusicfr
haideusicfr  •  06 August 2013, 09:01
Postat de haideusicfr pe 06 August 2013, 08:51

Sincer sa fiu nu am vazur decat sfrasitul reprizei a doua .Mi-am cam pierdut interesul pentru o competitie in care CFR-istii au inceput sa fie batjocoriti de catre arbitri.Nu au nici o sansa.Se vede treaba ca sforile sunt aranjate din nou pentru Steaua ,ce cauta jucatori ,dar trebuie sa castige mereu chiar si din offseiduri de trei metri!! Ultimul gol ce l-a vazut in reluare a fost din offside o pasa in careul mic al CFR reluare gol.O alta faza de contraatac a Vasluienilor pasa offside trei metri pe stanga nesemnalizat ca de obicei ,centrare ,dar n-a fost gol.Nu avea rost sa ma mai uit cum neputinciosul Stanciu nu prea -si dadea seama cum ramane mereu singur cu atacantii adversi.

Cu o etapa anterioara CFR a ajuns in situatia stranie sa primeasca acasa!!!!! 14 cartonase galbene (Doar Voiculet si Deaca nu au primit al doilea lunadu-l direct pe cel rosu!!) si trei rosii. Anul trecut pe vremea asta CFR avea sase jucatori cu picioarele rupte: (Deac ,B Sare ,Ronny,Vass-de astia imi aduc aminte!!,cu ingaduinta arbitrilor. CFR a avut in meciul cu Vasluiul jumatate echipa suspendata cel mai grava lipsa a fost Felguieras. Probabil se intentioneaza ca superba Liga 1 sa scape de *franari* si sa dea de acum titlurile Stelei fara adversari.Au intrat echipe fantoma ce jefuiesc banul public gen Botosani ,Navodari ,*sponsorizate* de primarii!!!! Coruptia la ea acasa! Vos concure