FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CEAHLĂUL, SÎMBĂTĂ, 20 IULIE, 21:30, DIGISPORT, LIVETEXT PE GSP.RO

FOTO şi VIDEO Steaua - Ceahlăul 2-1 » Campioana s-a chinuit la primul meci în noul sezon

Articol de GSP - Publicat sambata, 20 iulie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 20 iulie 2013 23:20

În primele două jocuri de după pregătirea de vară Steaua a evoluat perfect. A obţinut victorii cu 3-0 împotriva Petrolului în Supercupă şi a lui Vardar Skopje în preliminariile Ligii Campionilor.

Vezi aici liveTEXT partida!

Vezi aici VIDEO cele mai importante ocazii!

Nici în această seară Steaua nu a scăpat victoria, însă de această dată a întîmpinat mult mai multe probleme. Roş-albaştrii au învins Ceahlăul cu 2-1, într-o partidă în care nemţenii puteau pleca cu cel puţin un punct din Ghencea.

Fără Chiricheş, care s-a accidentat la încălzire Steaua a început la fel de bine partida şi în minutul 27 avea deja 2-0. S-a stins însă în timp şi cu puţin timp înainte de pauză Jula a redus din diferenţă cu un gol de atacant de clasă.

După pauză Reghecampf a decis să-i odihnească pe Tănase, Stanciu şi Pintilii şi asta s-a văzut şi în teren, jocul nu a mai mers aşa cum echipa a obişnuit. În cele din urmă s-a terminat 2-1 şi Steaua ia primele 3 puncte în noul sezon.

Echipe de start:

Steaua: Tătăruşanu - Georgievski, Szukala, Gardoş, Latovlevici - Pintilii, Bourceanu - Ad. Popa, N. Stanciu, Tanase - Nikolici

Rezerve: Niţă, Rîpă, Prepeliţă, Pîrvulescu, Răduţ, Iancu

Ceahlăul: Jovici - Dumitraş, Marc, Cînu, Ad. Gheorghiu - Achim, Stana - Garcia, Golubovici, Constantinescu - E. Jula

Rezerve: Miron, Cazan, Ichim, M. Rusu, Chitoşcă, Popadiuc, Ştefănescu