FOTBAL  »  Superliga  »  UTA ARAD- FC ARGEȘ 1-2

UTA ARAD- FC ARGEȘ 1-2. VIDEO+FOTO Piteștenii se impun cu două goluri marcate după minutul 88! Clasamentul ACUM

UTA ARAD- FC ARGEȘ, liveTEXT pe GSP.ro +24   FOTO
UTA ARAD- FC ARGEȘ, liveTEXT pe GSP.ro

Articol de - Publicat sambata, 23 ianuarie 2021 18:26 / Actualizat sambata, 23 ianuarie 2021 20:00

FC Argeș a învins-o pe UTA, scor 2-1, în runda cu numărul 18 din Liga 1. Toate golurile au venit după minutul 86.

Vezi AICI programul etapei #18!

Duelul nou-promovatelor din Liga 1 se îndrepta spre un final previzibil, un 0-0 mulțumitor pentru toată lumea, mai ales că arădenii au jucat în inferioritate din minutul 56, după eliminarea lui Benga.

UTA - FC Argeș, final incediar

Gazdele au fost mai periculoase și în 10, iar Roger, brazilianul adus în această iarnă, a marcat în minutul 86, cu un voleu superb. Fostul dinamovist Palic a dat replica la acțiunea imediat următoare, cu un șut de la marginea careului. Primul minut al prelungirilor a adus o răsturnare incredibilă de scor. Francezul Sylvain Deslandes a marcat din nou în prelungiri, ca în deplasarea precedentă, de la Botoșani, și a adus din nou 3 puncte importante trupei antrenate de Mihai Ianovschi.

+20 FOTO

FC Argeș părăsește locurile retrogradabile. Urcă pe locul 12, cu 18 puncte. UTA întrerupe seria bună din 2021 și rămâne pe locul 9, cu 21 de puncte.

Clasament Liga 1:

UTA ARAD - FC ARGEȘ » 1-2

UTA ARAD- FC ARGEȘ, echipe de start

UTA ARAD: Iacob - Simo, Benga, Erico, Tomozei, Rusu, Modestas, Albu, Miculescu, Roger, Hora
REZERVE: Balauru, Melinte, Ilie, Oroian, Roșu, Antal, Rus, Bustea, Isac
ABSENȚI: Voinea (accidentat), Buhăcianu, Tescan (incerți)
ANTRENOR: Laszlo Balint

FC ARGEȘ: Greab - Tofan, Maric, Deslandes, Mușat - Meza Colli, Șerban - Drăghici, Maes, Dumitru - Mediop
REZERVE: Micle, Leca, Grecu, Honciu, Șerbănică, Barbu, Năstăsie, Palic, Malele
ABSENȚI: Panait (accidentat)
ANTRENOR: Mihai Ianovschi

STADION: "Francisc Neuman", Arad
Arbitru: Flueran Viorel Nicusor (Craiova) / Asistenți: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca) și Popescu Adrian (Craiova)

UTA și-a luat fundaș din Rusia! Arădenii au transferat un fost internațional de tineret

EXCLUSIV Jean Vlădoiu, şocat de un eveniment petrecut după ce a fost numit preşedinte la FC Argeş: „Am leşinat, mi-a căzut pixul din mână”

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”