Alte știri din fotbal
Mihai Pintilii, despre strategia lui Mirel Rădoi: „N-ai timp să îi înveți fotbal în două săptămâni. Ai revenit la sistemul vechi”
0
Florin Tănase, învins la Botoșani: „Poate și starea terenului a influențat puțin”
0
Fanii din Botoșani au aruncat cu hârtie igienică în Rădoi: semnificația gestului! + ironie și în vestiar, imediat după meci
0
Ce simte Darius Olaru că nu a funcționat la Botoșani: „Mă doare să spun asta”
0
Știri din fotbal internațional
Juventus vrea să semneze un golgheter faimos la vară! Condițiile impuse atacantului și suma pentru transfer
0
Mesajul sfâșietor trimis lui Jota înaintea accidentului! » Dezvăluiri din biografia „Niciodată nu mai e mult timp”
0
„Ori ești o marionetă, ori te elimină!” » Verdict dur din Italia după un nou Mondial ratat: „Primeam telefoane să convoc jucători”
0
Eroare incredibilă de contract » Greșeala care a amplificat criza financiară și riscă să coste scump clubul din prima ligă
0
Lifestyle
Gluma lui Gabi Torje, după ce l-a văzut pe Ilie Bolojan la câțiva metri de el: „Nu știu dacă am voie să spun”
9
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
Zi neagră pentru aviația SUA după ce un al doilea avion de luptă a fost ...
Libertatea
„Am supraviețuit perioadei de vârf a mandatului lui Trump“. SUA își pierd ...
Adevărul
Cum s-au antrenat astronauții din misiunea Artemis II spre Lună: ce este ...
GSP SPECIAL
Doi români au fost vopsiți cu roșu pentru a fi marcați, lângă Westminster ...
Libertatea
Bai Dubleti habar n-ai de istoria fotbalului romanesc .In 1947/1948 s-au desfiintat mai multe echipe de fotbal de top pe motiv ca erau sustinute de fosti burghezi si in locul lor au fost duse direct in prima liga echipe precum STEAUA si DINAMO.Acestea au furat dupa aceeia an de an titluri si cupe stand acum pe palmaresuri false.Mai invata si apoi vino pe aicio sa vb ceva.Revenind vreu sa-ti amintesti ca lui Mititelu(caruia i s-a facut o mare nedreptate)i s-a oferit loc in seria 2 dar dupa cateva etape a renuntat caci nu m ai avea bani.In acest context s-a oferit oricui sansa de a face o echipa care sa joace in Craiova.Si dl.Andrici a facut-o.Craiova merita o echipa in liga 1 si avand in vedere cum a fost elimiknata de cei doi banditi Sandu si Mitica a primit dreptul sa faca aceasta echipa.Ce tot vb prostii pe aici????
astia se voiau campioni? pe bune? fara arbitrii ii bat si dudelangii
Ce nu ştii : Crăciunescu urăşte UCva de când a fost dat afară de la juniorii acestui Club. Când arbitra meciurile UCVA-Dinamo era scos cu Miliţia din Craiova, ca să nu fie linşat ! Geroge Ilinca făcut greşeala să-l pună preşedinte la UCva şi n-a făcut nimic. În plus, toată viaţa a fost foarte plin de el şi e frustrat că nu mai e şeful arbitrilor. Sfătuiesc pe toţi să fie atenţi când comentează arbitrajele lui Marius Avram. IC îl urăşte pe tatăl acestuia de când a candidat la şefia arbitrilor. În analiza meciului UCva - Sepsi, s-a axat doar pe gazde. La ultima fază, golul a fost corect anulat, portarul fiind împiedicat să intervină.
Ai idee cum a luat fiinta Steaua si Dinamo??? Daca nu, cicul mic.
3. Legat de meciul de aseara, de unde atata isterie... Sepsi nu a jucat absolut nimic pana la faza golului (care a fost prima lor ocazie de gol si primul sut la poarta). In repriza a doua Sepsi a avut dor 3 ocazii de gol (un corner, un contraatac de la care a plecat golul Craiovei si ultima faza cu golul anulat). Fundasul dreapta filipinez a stat numai pe jos, numai simulari. Cartonasele galbene se terminase.... Aproape toti jucatorii de la Sepsi au tras de timp. Singurul jucator adevarat TANDIA. 4. Atacul de bruta al portarului asupra lui Barbut cum a fost? Lasati Craiova in pace, bucurati-va de echipele voastre si hai sa apreciem fotbalul de calitate sa nu ne mai lasam agrenati in dispute fara sens generate de ambitiile unui om *** ca becali care doreste ca el sa detina controlul, sustinut de acesti ziaristi fara carecter care se lasa umilit de cioban. Respect Fobalul, Respect Suporterii Adevarati.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Din nefericire, Universitatea Craiova a facut un joc foarte slab aseara. Briceag, Mitrita si Nuno Rocha nu au contat . Acesta este adevarul. Despre nea Nelu Craciunescu, din pacate, trebuie sa spun ca si-a pierdut orice urma de credibilitate. Exisista o echipa, in liga 1 , pe care Craciunescu, fara exceptie, o scoate bine atunci cand judeca fazele litigioase. Aceasta echipa este Viitorul. Cine nu crede poate sa urmareasca reluarile emisiunilor de la Digi si cu usurinta se poate observa cum Craciunescu le da dreptate aproape mereu celor de la Viitorul. Daca se intampla ca intr-o faza, Viitorul sa fie clar avantajata si chiar sa nu sa poata acoperi asta, Craciunescu mai inventeaza 3-4 faze in care Viitorul ar fi fost dezavantajata. Probabil ca marele arbitru roman asteapta un ajutor al regelui pentru a ocupa functia de sef al arbitrilor. In final, pentru suporterii altor echipe care ne tot musca, se spune ca drumetul moare de drum lung si ei de grija craiovenilor. Hai Universitatea Craiova.
echipa partidului rosu PSD . aveti alte asteptări ? clona sa infintat pe linie de partid direct in liga2 . pai ce competitie mai e asta cand unii lupta la promovare pe cand altii se "nasc" direct promovati . Unde mai este competitie in cazul asta ? ps. echipa craiovei scoasa din campionat este in liga 4 .... deci ori cum ai dao tot nu exista scuza .
Sunt curios cati dintre cei care comenteaza pe aici, au si vazut meciul??? 1. De unde atata isterie ca, CSU primeste atat de multe penalty-uri??? Suntem intr-o lume bolnava in care incepem sa ne ferim de realitati. In loc sa se analizeze faptul ca fundasii fac extrem de multe faulturi, mai ales dure, in loc sa fie invatati (dar daca nu inveti la juniori, acum e prea tarziu) sa nu mai faca atat de multe falturi ci sa-si vada de joc, noi incepem sa dam in atacanti ca simuleaza. Uitati cu desavarsire ca scopul jocului de fotbal este golul. UEFA si FIFA recomanda sa se dea crezare atacantilor in dauna fundasilor. DE CE? Oare aia sunt prosti. Problema nu e ca CSU a primit prea multe penalty-uri ci nu nu le-a primit aproape pe toate care se puteau date (in afara penalty-ului la Cicaldau, restul au fost corecte). Oare jucatorii Craiovei ce vina au ca sunt tehnici si intra in combinatii in careu? Trebuie sa-i rupi? Respect Chivulete care a avut curajul sa dea 4 penalty-uri intr-un meci. 2. Toata lumea se ia de Mitrita ca simuleaza. Oare? Doar prostii care nu au jucat in viata lor fotbal pot sa vada mereu simulare la Mitrita. Uitati-va ca e cel mai vanat de catre fundasi dar si de catre arbitrii. Are foarte multe galbene pentru simulare, dar foarte putine au avut acoperire. Ce sa mai zicem de Fl. Tanase de la FCSB care simuleaza incontinuu, dar care nu primeste aproape deloc cartonase. DE CE? Pentru ca FCSB trebuie protejata.
jijismul dauneaza grav creierului, dovada cea mai buna este acest articol
Jaful secolului, cum ar spune borcica. Este pacat de munca jucatorilor si stafului celor de la Sepsi. Antrenorii isi pierd painea din cauza acestor arbitrii ***, ***, josnici!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.