Alte știri din fotbal
„FCSB are 30% șanse să fie în play-off” » Ce echipă l-a impresionat pe Trică
0
Ce fotbalist a găsit Mihai Stoica în Portugalia: „Întrebări am pus, mai avem răspunsuri de primit”
0
Transferul campioanei FCSB, analizat de Eugen Trică la GSP Live Special: „Îl știu de când a jucat cu Spania”
0
Mihai Stoica, replică acidă pentru Marius Șumudică: „Îi răspund acum!”
5
Știri din fotbal internațional
După Inter - Liverpool, Chivu a ajuns în direct cu antrenorul adversarei din Serie A: „Fără comentarii...”
0
Jucătorii lui Inter, indignați de faza care a decis meciul cu Liverpool: „Nu există explicație pentru penalty”
0
„Penalty de Oscar! De trei ori Oscar!” » Ridică semne de întrebare privind faza decisivă din Inter - Liverpool: „Neamț pentru neamț”
0
Ce crede Nicolae Dică, prezent la GSP Live Special, despre faza care a decis Inter - Liverpool
0
Mondial de locul 9
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
Lifestyle
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
12
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
PSD, PNL, USR și UDMR l-au pus la punct pe Nicușor Dan: cererea de ...
Libertatea
România devine hub pentru pământuri rare, cu sprijin american. Pas-cheie ...
Adevărul
Primul proiect pentru sport pe care și-l asumă primarul Ciprian Ciucu în ...
GSP SPECIAL
Telenovelă politică în Caraș-Severin. Un primar PSD a fost reales duminică ...
Libertatea
Si cum mai e penalty daca portarul joaca mingea, o atinge, dar dupa ce atinge mingea il atinge si pe jucator? Penlaty era daca Penedo nu atingea mingea ci doar adversarul, daca la un duel, fundas-atacant, fundasul te ataca din spate, dar atinge mingea , apoi tu te impiedici de picioarele lui, nu se da penalty pentru ca jucatorul a atacat mingea nu piciorul tau.
Am vazut si eu reluarile din aceste secvente video si SUNT CONVINS ca nu a fost gol(primul) si nici 11 m nu a fost.La faza golului,la reluarea din spatele porti am reusit sa opresc faza chiar in momentul in care mingea atinge gazonul si se vede clar ca mingea a cazut PE LINIE. La faza penalty-ului,tot la o reluare din spatele porti se vede cum Kortzorg la tras de tricou pe Popescu(uitati-va la mana lui stanga),urmeaza contactul cu portarul.Atinge Kortzorg mingea,respinge portarul mingea si apoi se ciocnesc.Daca portarul nu ar fi atins mingea si se ciocnea doar de Kortzorg,atunci ar fi fost 11 m.La reluarile din spatele porti se vede cel mai clar adevarul,dar si la celelalte reluari se vede la fel de bine.
O opinie corecta,nu putem judeca un arbitru dupa ce vedem 10 reluari.In teren,in dinamica jocului se pot intampla si erori(mai priviti si meciuri din alte campionate,unde erorile sunt de multe ori mult mai mari,dar acolo conducatorii au educatie,nu urla,nu injura,nu ameninta cu anchete) Asemenea faze se pot intampla in favoarea sau defavoarea oricarei formatii,fotbalul este un sport arbitrat de oameni obisnuiti,nu supraoameni,dar condus (nu generalizez) de oameni fara educatie sportiva .
arbitrul vostru de suflet dar de fapt o *** de arbitru. un hot in ale arbitrajului.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Comentariile ăstea n-au nicio valoare sunt prodinamo. Balaj a greşit în prima repriză când nu a eliminat un apărător dinamovist care l-a faultat pe Alibec, în situaţie de ultim apărător. Bă "specialiştilor" atunci Balaj era bun ?
Asta se si urmareste: schimbarea lui Andone.Ai cazut de fraier.Dupa un meci furat de arbitru ,trebuie schimbat antrenorul echipei defavorizate. Probabil trebuia sa-i dea un picior in dos aluia cu semintele. Dinamo a avut o tactica excelenta remarcata si de Daum: joc pe contraatac in viteza ,pase dintr-o bucata ,faze frumoase.
S-a apucat de agricultura. Cultiva ..seminte. Cam toti marii specialisti ain ale fotbalului au aceasta dificila preocupare: Porumboiu, Balaj,Becali si cati or mai fi.
Terminati mah cu prostiile astea , un blat nu-l faci in min 95 mai ales cu arbitru. Se joaca atat de prost la noi in tara de zici ca toate meciurile sunt blat. Echipele sunt atat de slabe, la cea mai mica greseala de arbitraj se cunoaste imediat ..Un lucru este cert Andone trebuie schimbat , la Dinamo nu se vede nici o tactica de joc se joaca la intamplare . Andone nu a invatat un lucru simplu el trebuie sa joace cu un mijlocas care poate ajuta apararea ma refer aici la fundasul ce joaca pe partea dreapta , Rotariu nu stie sa faca faza defensiva .
E clar, 2 puncte luate de arbitru, nu stiu ce ar fi vrut, sa nu iasa penedo? asa nu se dadea penalty? penedo ataca mingea, o respinge , deci nu vad unde e acel penalty pe care fcsb-istii il vad, poate in capul lor fazele nu sunt asa cum sunt in realitate :)
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.