FOTBAL  »  Superliga  »  VASLUI - GLORIA BISTRIŢA

FOTO + VIDEO Vaslui - Gloria Bistriţa 1-1 » Egal chinuitor în Moldova

Articol de GSP - Publicat luni, 11 martie 2013 00:00 / Actualizat luni, 11 martie 2013 23:24

Vaslui nu a reuşit să învingă pe Bistriţa acasă, egalînd chiar în prelungiri, scor 1-1.

VIDEO cu golurile şi cele mai importante faze din Vaslui - Bistriţa

Bistriţenii au început tare partida şi au deschis scorul încă din minutul 2 prin Bucur. Imediat, s-au declanşat atacurile la poarta oaspeţilor, dar ocaziile mai periculoase au venit tot după contraatacurile oaspeţilor.

Vezi desfăşurarea liveTEXT a partidei

Gazdele au fost şi dezavantajate, cerînd penalty în trei rînduri, dar arbitrul Bîrsan a lăsat jocul să continue de fiecare dată.

Vaslui nu a mai avut şanse mari de poartă în partea a doua, dar au reuşit să înscrie tot din penalty. În prelungiri, Milanov a fost faultat în careu şi Sînmărtean a egalat în minutul 94.

Echipele de start:

FC Vaslui: Straton - Milanov, Varela, Celeban, Charalambous - Caue, Jumisse - Nedzhipi, N. Stanciu, Sânmărtean - Temwanjera.
Rezerve: Cerniauskas, Antal, Sg. Popovici, Boateng, R. Costin, Cordoş, Buhăescu

Gloria Bistriţa: Oghinciuc - Ţârcă, Ad. Iordache, Hlinca, Trestelnicu - Enescu, Feher - Radu, Antonache, Chiţu - Bucur.
Rezerve: Bota, Cubilla, L. Stroe, Curtuiuş, Pouye, Berceanu, V. Pop