FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - UNIREA URZICENI 1-0

Gabi Balint: "Tinerii vor da randament mai bun decît străinii la Steaua!"

Dayro Moreno
Dayro Moreno

Articol de GSP - Publicat marti, 02 decembrie 2008 00:00

Fostul atacant al Stelei, Gabi Balint, a analizat prestaţia formaţiei din Ghencea în partida cu Unirea Urziceni şi spune că schimbările preconizate în lotul vicecampioanei o pot apropia de titlul în partea a doua a campionatului.

"Totul s-a terminat cu bine, Steaua a salvat într-un fel sezonul. Şi-a recăpătat şi curajul pentru partida cu Fiorentina, speră şi la titlu, privesc lucrurile dintr-o altă perspectivă. Victoriile îi apropie pe jucători, le redau încrederea în abilităţile lor.

Cu tinerii îţi trebuie timp, dar cred că ei pot da mai mult decît au făcut-o stranierii. Şi Szekely, şi Bogdan Stancu şi cei care vor veni au nevoie de răbdare. Steaua trebuie să renunţe la cîţiva jucători care nu au confirmat şi să mai facă un efort, să aducă un număr 10 şi un atacant!" a spus Balint pentru gsp.ro.

Citește și:
Gigi Becali a dat afară 4 jucători de la FCSB! MM Stoica recunoaște: „Îmi pare rău că n-am prelungit”
Superliga
Gigi Becali a dat afară 4 jucători de la FCSB! MM Stoica recunoaște: „Îmi pare rău că n-am prelungit”
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
Stiri extrasport
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
Rapidistul Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului » Ce pedeapă riscă
Superliga
Rapidistul Kader Keita a fost trimis în judecată pentru ucidere din culpă și părăsirea locului accidentului » Ce pedeapă riscă
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Stranieri
Jucătorul din naționala României căută echipă, dar acum se relaxează cu logodnica în Capri: „Undeva între mare și visele mele”
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Profit.ro
Schimbare la buletinul electronic după zeci de reclamații
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (11)
 •  02 Decembrie 2008, 15:43

ba nu va mai uitati ma atat pe sport.ro..auzi thiago helleno si plm..visati pe aici numai cai verzi..asta cu sistemul tau inovator 343 ..)) esti tare rau..echipa de milioane :))??daca l aduce pe luliha a??? :)) ba fratilor tot aberati cu fel si fel de nume,de parca ar conta ce spuneti voi..cine dracu credeti ca se uita ma pe forumul asta???..fi ti naiba seriosi

 •  02 Decembrie 2008, 14:47

si ca sa stii sistemul e 3 4 3 uffffff

 •  02 Decembrie 2008, 14:46

Puscas e ofticat rau,Balint idem!!e greu sa vezi la tv.meciuri pe care altii le traiesc in stadion!!tot timpul dati sfaturi voi,care atunci cand a-ti condus o echipa a-ti fost doar number 2!!ce experienta de antrenori sau conducatori aveti voi?sunteti stelisti dar mereu criticati!!ce rezultate a-i tu Puscas?cine esti de fapt si ce doresti de la Steaua?vrei liga campionilor cumva?esti penibil rau!!uita-te in gradina ta si apoi...veZi de ce te-a lasat fosta sotie..hai Steaua!!sa moara dusmanii!!

Vezi toate comentariile (11)
Comentează