Alte știri din fotbal
S-au semnat actele! Daniel Bîrligea pleacă în Italia » Avem toate detaliile
0
Cristi Pulhac este convins: „Este candidată la titlu în acest sezon”
0
După transferul lui Bîrligea, Frosinone își poate ceda un jucător în Superliga
0
Gigi Becali face schimbări la FCSB » Trei titulari noi: „Pe el îl mai așteptăm, dar nu mult”
4
Știri din fotbal internațional
Încă 3 echipe calificate în Liga Campionilor » REMONTADA incredibilă în Austria, după 0-3 în tur + NU vom avea meciuri din UCL la București
3
Enervați de Istvan Kovacs, după eliminarea din Liga Campionilor: „Nu merita”
0
5 goluri la prima titularizare a lui Andrei Coubiș în Anglia
0
Cristiano Ronaldo, schimbat la pauză la prima titularizare sub comanda lui Postecoglou » Incredibil ce a urmat!
0
Lifestyle
Au semnat actele pentru stadionul de 115 milioane de euro din România: „În sfârșit!”
6
Prinși în «ofsaid» » Internaţionalul n-a mai putut ascunde relația cu Valentina: „Ești în patul lui!”
3
Artista faimoasă din România a cântat imnul echipei la meciul din Superligă: „Am avut emoții uriașe!”
0
„Tigroaica” Zoe a plecat în vacanță fără starul de la Mondial și a atras toate privirile: și-a etalat toate tatuajele
0
Decizia luată după ultima încercare a lui Nicușor Dan de a debloca legea ...
Libertatea
Mirabela Grădinaru, la Kiev în locul lui Nicușor Dan. Analist: „Constituția ...
Adevărul
Continuă șantierul la a doua cea mai mare Sală Polivalentă din România
GSP SPECIAL
CTP face o acuzație gravă în scandalul Legii Salarizării. Ce intenție spune ...
Libertatea
Iti raspund cu intarziere dar trebuie din cauza aberatiilor pe care le scrii - mai copii terminati cu bazaconia asta cu ingraditul muncii - faptul ca exista o limita (NU O INTERDICTIE) pe parcursul unor 90 de minute nu inseamna ca-mi ingradeste mie dreptul la "munca" ?! Tu iti poti angaja 23 de stranieri la club, se antreneaza, au salariu indiferent ca joaca sau nu joaca, corect ??? insa cand vine vorba de o activitate specifica - un meci intr-o competitie anume nu ai voie mai mult de 5-6 pe teren ! Si apropo voi uitati ca tot ai voie la 5-6 jucatori pe teren de alta nationalitate, cand argumentati argumentati de parca nu vei mai avea niciunul! si tot sunt multi dupa parerea mea ! Romanii nu cer 10.000 de euro pe luna ! Vezi ca habar n-ai, cativa cer 10.000 de euro pe luna fiindca sunt din ce in ce mai putini, iar motivul este tocmai ce-am spus fiindca stranierii impiedica sansele de afirmare ale unor jucatori care dupa juniorat prefera sa se lase de fenomen ! Am ajuns si-n Liga 3 sa avem echipe cu 5-4 stranieri constant in primul 11. Si 90% dintre ei sunt de mana a 5a, cu astia nu vei face performanta, de fapt din 2014 incoace de cand nr. stranierilor a crescut vertiginos, Romania ca si competitie a decazut extrem de mult, cea mai mare decadere din istoria noastra cand vine vorba de coeficienti (ajunsesem prin 2019 undeva pe locurile 30 si ceva in Europa). Mafia impresarilor + pariuri fiindca exista o legatura stransa distruge fotbalul actual.
ce nu intelegeti ca nu poti ingradi munca cuiva?? cum sa nu cauti jucatori ieftini oriunde la ce bugete au in fotbal?? si ce valori sunt in tara?? cer romanii 10mii pe luna si gasesti strainul cu 6 tu ca patron ce faci?? poate ai vazut declaratiile de la otelul....atata timp cat statul nu investeste cum sa investeasca clubul privat cand el are grija bugetului??? in europa cluburile sunt "platite" de stat in plus pentru crestere de jucatori tineri autohtoni.....si sa fim seriosi cum sa nu iei chiar si unii slabi cand ai nostri valoreaza zero prin europa?? ce valori am avut noi de la radu si chivu???
Pai tocmai ca-i invers, avalansa de straini de mana a -5a la suprapret, descurajeaza nevoia de a mai investi in copii si juniori autohtoni. De ce m-as mai zbate eu sa dau bani la scouting, sa caute pe coclauri talente, pe care sa-i aduc la club, sa le ofer conditii, sa le platesc pregatirea si cresterea si s-astept 5-6-7 ani fara sa am vreo garantie ca desi e talentat la 7 ani va ajunge sa fie talentat sau apt si la 18-19 ani cand balta de jucatori liberi de contract de prin ligile inferioare din Franta, Germania, Olanda, Spania, Italia, Africa si Balcani va fi plina si nesecata constant ! Si asa de vandut nu mai vindem ca nu mai avem cota, pe mine nu ma intereseaza sa vad ce fac peste 4 ani, eu am nevoie acum sa supravietuiesc, lasa-ma cu talentele tale nedescoperite....vezi cam asa gandesc patronii, presedintii, directorii sportivi din fotbalul nostru.
daca asta e cel mai bun dupa mutu suntem in abis!!! dati articolul lui novak sa vada de ce vin straini, daca noi ne laudam cu costelivul de popescu... saracul de el in caz de vijelie zboara ca planorul!!! chiar orice debiteaza vreun zanatic trebuie bagat in seama?? noroc ca fituicile astea nu le citeste mai nimeni ca suntem de rasul lumii
"Era datoria clubului... Dar, mă rog, societatea. Era datoria clubului să-l educe în sensul ăsta, să aibă grijă de el"... suna frumos, pana cand realizezi ca respectivul club e FCSB, facut, condus, administrat si educat dupa chipul si asemanarea patronului...
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
:) :)) :))) Haideti, mai baieti, credeam ca sunteti seriosi, dar deja le faceti concurenta la Catavencii sau TimesNewRoman! Daca pe asa ceva ne bazam si acesta este viitorul fotbalului romanesc suntem praf! Sincer? Dezastru!
Ok, la 18 ani chiar mustea de talent, avea dribling, sut, pasa filtranta, chiar si viziune... in ciuda limitarilor evidente de gandire. Dar intre timp?? Pai nu mai are nimic din astea si are deja 22 de ani... Nu mai este tanar. Eu zic ca deja 50% este cariera ratata... ar trebui sa plece imediat de la fcsb, imprumut la o echipa mai mica din tara ca sa joace. Dar nici asa nu cred ca-si mai revine.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ia-l si il du in America sa ajunga milionar, daca e asa bun. E o gluma...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.