FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL

OFICIAL Gabi Iancu a semnat! Anunțul făcut de Viitorul în urmă cu scurt timp

Gabi Iancu nu mai pleacă de la Viitorul

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 septembrie 2020 18:44 / Actualizat miercuri, 23 septembrie 2020 19:24

Gabi Iancu nu mai pleacă de la Viitorul! Deși a fost foarte aproape de un transfer în Qatar, cel mai bun marcator al dobrogenilor din sezonul trecut și-a prelungit contractul cu fosta campioană a României.

Anunțul a fost făcut în urmă cu scurt timp, pe pagina de Facebook a celor de la Viitorul: „FC Viitorul Constanța și atacantul Gabriel Iancu au decis prelungirea contractului până în vara anului 2022.

În vârstă de 26 de ani, Gabriel Iancu a reușit nu mai puțin de 20 de goluri și 8 pase decisive pentru formația noastră în sezonul trecut, în toate competițiile, iar în acest campionat a marcat un gol în trei meciuri jucate”, se arată în comunicatul emis de Viitorul.

40 de goluria marcat Gagi Iancu în 138 de meciuri jucate în Liga 1

50 de minutea prins pe teren Iancu în partida din Austria, la debutul său în prima reprezentativă. El a devenit tricolor grație evoluției de la Viitorul din sezonul trecut, în care a înscris de 18 ori în 28 de partide

VIDEO George Ogăraru despre motivul pentru care a plecat de la Viitorul: ”Hagi își face propria strategie”

Lovitură importantă reușită de Viitorul! Șase fotbaliști de mare perspectivă și-au prelungit contractele

Viitorul a anunțat un nou transfer » Trupa lui Ruben de la Barrera, întărită cu un jucător crescut de Real Sociedad