Alte știri din fotbal
Mihai Stoica dinamitează începutul sezonului: „FCSB e favorită la titlu, nu Craiova! Fără discuții” » Ce cred bookmakerii
8
Noua forță din fotbalul englez transferă de la Barcelona! Încă o mutare spectaculosă
0
Adrian Mazilu, așteptat să se relanseze la o altă echipă din Superliga: „Aș putea să-i dau o mână de ajutor”
1
Robert Bădescu, fundașul lăudat de Șucu la Rapid, a semnat cu alt club din Superligă
1
Știri din fotbal internațional
Mesaj straniu după transferul eșuat al lui Cristi Chivu » Motivul pentru care Khalaili a picat la vizita medicală
0
FBI și FIFA s-au întâlnit și au decretat: „Meciul cu cel mai mare grad de risc de la Campionatul Mondial”
0
Câte bilete s-au vândut pentru U - Dinamo Kiev. Pe câți fani mizează ardelenii: „Ar fi o minune”
0
Sorloth a rupt tăcerea, după amenințările cu moartea: „Am vrut să-i pasez lui Haaland, dar...”
1
Lifestyle
Internaționalul şi-a oficializat relaţia cu Zoe! Escapadă în Turcia
1
Vinicius s-a împăcat cu Virginia » Fotografia „interzisă” care i-a dat de gol
2
Ce s-a ales de stadionul lui Ceaușescu » Baza celei mai corupte echipe din istoria fotbalului românesc nu a fost abandonată
11
Când a apărut ea, nimeni nu s-a mai uitat la Haaland și Kane » Ivana Knoll a făcut show la Norvegia - Anglia
9
Ce s-a vorbit în spatele ușilor închise la Cotroceni: variantele de premier ...
Libertatea
Motivul pentru care Marian Ceaușescu l-a urmărit pe Ilie Bolojan cu o cușcă ...
Adevărul
Ce s-a ales de stadionul lui Ceaușescu » Baza celei mai corupte echipe din ...
GSP SPECIAL
Cod galben de ploi torențiale, vânt puternic, descărcări electrice și ...
Libertatea
Nu contest meritele dlui Raduta dar mi se pare incorect sa se ia la tranta tocmai cu Bonetti pe tema cine are merite mai mari in jocul bun facut de unii dintre acesti tineri (Esanu, Giafer, Bani, Mihaiu). Dar sa fim onesti: fara jocul extraordinar al lui Sorescu am fi luat bataie in toate cele 3 meciuri de pana acum, si nu mai iesea nimeni sa se bata cu pumnul in piept ca el a promovat acesti tineri.
Dah Gabitza sunt looseri de profesie..!Si eu tzip de vreo 6 ani,ca singura strategie coerenta si viabila este doar promovarea copilasilor nostri crescuti in spiritul clubului,care cu rabdare si incredere,reprezentau singura optiune de subzistenta pe termen mediu,pentru Dinamo..
Chiar daca Raduta exagereaza, am ajuns sa ne bazam pe jucatori crescuti de el. E singura sansa a lui Dinamo, atat pe moment, dar si pe viitor. Raduta ar trebui readus sa conduca grupele de juniori. Am vazut in ultimii ani muti jucatori straini cu salarii mari care avea un nivel submediocru, e pacat sa nu dam mai mult credit jucatorilor tineri.
In meciurile respective si cu baietii pomeniti de tine, adica straini de 30 ani pe salariu de 5-6000€ ,tot acolo se ajunge. Am vazut asta campionatul trecut si acum doua campionate si mai mereu. Dinamo trebuie sa ia puncte cu Mioveni,Chindia,Arges,Gaz si cu noroc punct sau puncte cu Rapid,Botosani,Sepsi,Farul,FCU.La anul ,pe vremea asta se poate discuta realist despre pucte in intalnirile cu FCSB,CSU,CFR.Pana atunci insa salvarea lui Dinamo o reprezinta tinerii de la academie,din liga2 sau liga3.
Sa l sunati pe Raduta si cand o sa piarda Dinamo ca sa dea explicatii, sunt sigur ca atunci o sa dea toata vina pe Boneti !!
Răduță tu l-ai invatat pe Grigore sa stea asa in aparare ? Cretu ala e slab de tot , Moldoveanul saracu a dat un calcai in tot meciul !!! Borcea slab si la propriu si la figurat !! Daca jucam cu acesti tineri in meciurile cu CFR , Craiova , FCSB sau Botosani suntem carne de tun !!! Avem nevoie urgent de 2 fundasi, dreapta si central , un mijlocas central daca pleaca Anton , si de un varf impins !!!
Dinamo este sub ceea ce spui tu. Daca vor scoate punct sau puncte in aceste meciuri va fi cu noroc. Important,pentru ei, este sa scoata puncte in meciurile cu echipe accesibile la ora asta.In meciurile cu echipele mari sa scoata doar bani din vanzarea de bilete. Eu cred ca in acest moment doar atat se poate. Adevarata fata a acestei echipe se va vedea la anul pe sfarsitul campionatului.Sa nu uitam ca Dinamo a mai incercat asa ceva intr-un play-out cu Bratu antrenor, si a defilat. Numai ca imediat in campionatul urmator au venit gloabele de import pe comisioane.
Este prima data in viata mea cand vorbesc de bine pe Dinamo! Felicitari Dinamo! Cu falimentul care bate la usa, cu toate celelalte probleme, jucati un fotbal frumos! Gigi watch and learn!
a fost nevoie de 30 de ani de importat rebuturi de pe toate coclaurile pentru ca echipele romanesti sa descopere avantajul construirii unei formatii omogene, din tineri romani... pana si cfr, cea mai "internationalista" echipa isi construieste noua echipa in jurul lui manea, paun, petrila, itu, costache...
Valoarea se vede in meciurile tari. Sa-i vedem cu CFR, cu Miorita bucuresteana, Craiova (lui Reghe), Farul Viitorului. Cand au avut meci cu micuta Craiova nu prea au vazut mingea. Problema jucatorului roman este constanta, si nu este vorba de oras.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.