FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - DINAMO 4-0

Gabriel de Moura știe de ce s-a prăbușit Dinamo cu CFR Cluj

CFR Cluj a învins-o pe Dinamo, scor 4-0, în runda cu numărul 27 din Superligă. Brazilianul Gabriel de Moura (35 de ani) e optimist în privința șanselor de salvare. +24   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 23 februarie 2024 22:18 / Actualizat vineri, 23 februarie 2024 22:22

Gabriel de Moura a bifat apariția cu numărul 82 în tricoul lui Dinamo, al doilea străin din istoria „câinilor”, după albanezul Sulejman Demollari (59 de ani).

Fostul campion cu Steaua, actual observator LPF, anchetat de autorități » Grupul infracțional organizat în care ar fi implicat
DOSAR

Brazilianul crede că Dinamo ar fi putut obține mai mult din disputa cu CFR Cluj, dacă ar fi fructificat șansele din prima repriză.

Gabriel de Moura, după CFR Cluj - Dinamo

„CFR e o echipă foarte bună. Am început foarte bine meciul, am avut ocazii. Apoi am început să pierdem duelurile. În repriza a doua a venit un gol, apoi a fost ce a fost. Trebuie să mergem mai departe. În trei zile avem un meci greu acasă.

Diferența a fost mai mare decât în realitate, dar urmează un meci foarte important. Mergem cu capul sus mai departe și trebuie să o batem acasă pe Hermannstadt.

În prima repriză am controlat jocul 10 minute, au fost și niște ocazii. CFR are jucători de calitate...”, a spus Gabriel de Moura la „Sport Report” de la Orange Sport.

De Moura nu e la prima luptă pentru evitarea retrogradării. Fundașul brazilian simte că de această dată va avea succes: „Cred că avem o echipă foarte bună. Astăzi a fost un rezultat prost, dar înainte am avut două meciuri foarte bune, cu Farul și Oțelul. Avem șanse! Cred că avem mari șanse să scăpăm”.

VIDEO. Imagini senzaționale suprinse joi seara, la Cluj! Infern în fața hotelului lui Dinamo

Gabi Iancu, atac neașteptat imediat după victoria cu FCU Craiova: „Dacă eram atât de buni, jucam la FCSB!”
Hermannstadt - FCU Craiova 1-0
După ce a refuzat-o pe Rapid, Gabriel Moura vrea să intre în istoria lui Dinamo: „Sunt aproape!”
CFR CLUJ - DINAMO

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”