FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

VIDEO CU GOLUL Gafe în lanț la golul de 1-0 din CFR - FCSB » Fundașii au dormit, iar Târnovanu a completat haosul

Articol de - Publicat duminica, 09 aprilie 2023 21:43 / Actualizat duminica, 09 aprilie 2023 22:05

Daniel Bîrligea (22 de ani) a deschis scorul în minutul 19 al derby-ului dintre CFR Cluj și FCSB, din runda cu numărul 3 a play-off-ului SuperLigii. A profitat de o respingere greșită a portarului Ștefan Târnovanu (22 de ani).

• Revista „Craiova Maxima, povestea unei iubiri alb-albastre" poate fi CUMPĂRATĂ ONLINE ---> Comandă AICI!

Campioana CFR Cluj a avut un sfert de oră de forcing în debutul duelului cu FCSB. Perioada de dominare a fost concretizată prin reușita lui Daniel Bîrligea, din minutul 19.

VIDEO CU GOLUL. Bîrligea profită de haosul din defensiva celor de la FCSB: Târnovanu, gafă decisivă

O acțiune ofensivă prelungită a dus mingea la Cvek, la 30 de metri de poarta lui FCSB, lateral stânga. Centrarea lui a fost ideală, iar Burcă a reluat nestingherit cu capul, de lângă Adrian Șut.

Mingea n-a fost suficient de bine plasată, dar l-a incomodat pe Târnovanu. Respingerea lui a fost slabă, în față, direct la Bîrligea.

Scăpat dintr-un marcaj visător, atacantul campioanei a îndeplinit o formalitate de la marginea careului mic.

Scor ireal la un meci din România » La pauză era 18-0! Un fost jucător de la FCSB a marcat 7 goluri

Ultimele noutăți de la FCSB! Octavian Popescu nu e în lot pentru meciul cu CFR Cluj + Revenire importantă în tabăra roș-albaștrilor

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”