FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CHINDIA 1-2

FOTO Contul oficial al Ligii a anunțat un rezultat greșit: „N-ați mai stat la tot meciul, nu?”

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 ianuarie 2023 19:01 / Actualizat sambata, 28 ianuarie 2023 19:45

Chindia s-a impus în deplasarea cu Petrolul, scor 2-1. Contul oficial de facebook al competiției, „SuperLiga România”, a afișat inițial un rezultat greșit.

Chindia lui Toni Petrea a întors după pauză soarta meciului cu Petrolul. Golul victoriei a purtat semnătura lui Daniel Popa, în minutul 85.

Gafă la finalul meciului Petrolul - Chindia

Pe contul oficial de facebook al competiției, reușita fostului dinamovist nu a mai fost contabilizată. Imediat după fluierul final a apărut postarea: „Remiză pe Ilie Oană! Gicu Grozav a deschis scorul din penalty, iar Godberg Cooper a restabilit egalitatea”.

La câteva zeci de minute distanță, „SuperLiga România” a revenit cu rezultatul corect: „Chindia câștigă spectaculos pe terenul Petrolului! Gicu Grozav a deschis scorul pe Ilie Oană, dar echipa lui Toni Petrea a reușit să întoarcă rezultatul, prin Godberg Cooper și Daniel Popa”.

Fanii fotbalului, reacții după gafa Ligii

• „Ați anulat un gol sau ce?”
  • „A bătut Chindia cu 2-1, incompetenților”
  • „Voi vă uitați la meci?”
  • „La ce meci v-ați uitat, fraților?”
  • „Superliga România, buni angajați aveți”
  • „Ai adormit, nu? N-ai mai stat la tot meciul...”.

VIDEO Răzvan Burleanu atacă ordinul ministrului Eduard Novak: „Discriminatoriu! E o măsură populistă”

Afirmația lui Petrescu nu-i va pica bine lui Hagi: „Am avut o echipă mai tânără decât Farul!” » Cum au stat lucrurile în realitate

VIDEO Nu are milă de colegii antrenori din Liga 1: „N-am nicio treabă cu Pintilii sau Croitoru. Dacă n-ai licență, nu stai pe bancă!”

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia