FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - POLI IAȘI 3-6

Captura Telekom Sport +8   FOTO
Captura Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat vineri, 14 decembrie 2018 21:19

Codul galben de ninsoare a pus probleme la Chiajna, la meciul dintre Concordia și Poli Iași, încheiat cu scor de tenis, 3-6. Suprafața sintetică s-a acoperit imediat de zăpadă, așa că oficialii gazdelor au trebuit să găsească o soluție eficientă în pauză.

Au agățat de o mașină o perie, cu care în 15 minute au deszăpezit imediat stadionul.

Metoda a avut efect doar pentru câteva minute din repriza a doua. Apoi dreptunghiul verde sintetic a devenit din nou alb.

Imaginile fac notă discordantă cu ce s-a putut vedea pe stadioanele de la noi în ultimii ani în lupta cu nămeții. Astfel, mașina cu perie a înlocuit deținuții "înarmați" cu lopeți, la care fotbalul nostru a apelat cu încredere în trecut.