FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - DINAMO 2-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 aprilie 2017 23:33

Elias Bucurică și suporterii care au intrat cu el pe teren au primit amenzi de la Jandarmerie și au fost interziși un an de pe stadioane.

update luni 09:00

Știrea inițială:

FCSB s-a impus cu 2-1 în fața lui Dinamo, după 10 meciuri fără victorie în toate competițiile, iar derby-ul cu numărul 169 a oferit o serie de fotografii inedite, surprinse de fotoreporterii GSP, Alex Nicodim și Raed Krishan.

De data asta, PCH a surprins negativ. Mai întâi, prin scandări xenofobe la adresa lui Istvan Kovacs, apoi prin obiecte și scaune rupte aruncate pe gazon.

După ce în prima repriză doi suporteri au intrat pe gazon și au întrerupt meciul timp de un minut, în repriza secundă gestul a fost repetat tocmai de liderul peluzei dinamoviste, Elias Bucurică! La o înălțime de aproape doi metri, "muntele" a fost cu greu îndepărtat de pe teren de 4 stewarzi.

Mai multe imagini, inclusiv bucuria de nedescris a ex-dinamovistului Gnohere, în galeria foto inedită de la Derby!