FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - ASTRA

GAZ METAN - ASTRA 1-0 // VIDEO » Gaz Metan, neînvinsă după 5 etape în Liga 1! Sergiu Buș a dus victoria cu Astra + cum arată clasamentul

Gaz Metan
Gaz Metan

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 august 2019 19:54

Gaz Metan a câștigat meciul cu Astra, 1-0, și continuă să fie neînvinsă în acest sezon.

Gaz Metan - Astra 1-0
A marcat: Sg. Buș '56

Vezi AICI video

Click AICI pentru live + statistici

Deși nu l-au avut pe antrenorul Edi Iordănescu pe bancă, care are în continuare probleme medicale, medieșenii au dominat prima repriză și au avut două ocazii mari prin Dumitru Cardoso, în minutele 16 și 43.

După pauză, atacantul Sergiu Buș a marcat singurul gol al meciului. Acesta a primit o minge la 20 de metri și a șutat de la marginea careului, în diagonală. Pe final, Buș putea face 2-0, dar șutul său a fost respins de portarul Kitanov.

După 5 etape, Gaz Metan este pe locul 4, cu 9 puncte. Astra are 7 puncte și este pe 7.