FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - ASTRA

GAZ METAN - ASTRA / VIDEO + FOTO Imaginile suferinței » Denis Alibec a plâns la ieșirea de pe teren, după ce s-a accidentat

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 august 2019 19:30

Denis Alibec (28 de ani) a ieșit accidentat în minutul 61 al meciului dintre Gaz Metan și Astra, la scorul de 1-0 pentru medieșeni.

Atacantul Astrei a început să plângă în momentul în care și-a dat seama că nu mai poate continua partida, fiind înlocuit cu Oumare Tounkara (29 de ani).

În minutul 57, Alibec a fost atacat din lateral de Marian Pleașcă, fostul său coechipier de la FCSB. Atacantul a acuzat dureri la genunchiul stâng și a fost nevoit să părăsească terenul.