FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - HERMANNSTADT 4-1

GAZ METAN - HERMANNSTADT 4-1 // VIDEO + FOTO „Centralul” George Rădulescu a dictat două lovituri de la 11 metri aprig contestate!

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 mai 2019 22:45

Gaz Metan Mediaș a trecut de Hermannstadt, scor 4-1. Arbitrul George Rădulescu a dictat câte o lovitură de pedeapsă pentru fiecare formație, ambele aprig contestate.

Prima fază controversată a venit în minutul 66. „Centralul” Rădulescu a dictat penalty la duelul dintre Mijuskovic și Mailat. Pe reluări se observă că presupusul fault s-a produs în afara careului de 16 metri.

1

Cu un minut înaintea expirării timpului regulamentar, George Rădulescu a echilibrat balanța. A dictat lovitură de la 11 metri pentru un presupus henț comis de Crețu. Mâna apărătorului medieșean era lipită de corp.

3

Vezi VIDEO cu fazele

Vezi și:

GAZ METAN - HERMANNSTADT 4-1 // VIDEO + FOTO Cu Rondon fenomenal, Gaz Metan își consolidează poziția de lider în play-out! Cum arată ACUM clasamentul