Alte știri din fotbal
Se umple Arena?! Câte bilete s-au vândut cu 3 zile înainte de Dinamo - Universitatea Craiova
0
Cristiano Bergodi, înainte de derby-ul CFR Cluj - U Cluj: „Nu e decisiv pentru play-off” + Ce a spus de Daniel Pancu
0
Dan Nistor aprinde derby-ul CFR Cluj – U Cluj: „Se vor supăra pe mine cei de acolo, dar...”
0
Pe lângă FCSB, Miodrag Belodedici a scos încă o echipă din lupta pentru titlu: „Ele două sunt favorite”
1
Știri din fotbal internațional
Cristi Chivu râvnește la un titular al rivalei Juventus! » Are contractul scadent în vară și este curtat și din MLS
0
Managerul Thomas Frank a luat decizia! Ce se întâmplă cu contracandidatul lui Drăgușin
0
«Formula Chivu» funcționează: „Schimbă atât de mult pentru a câștiga” » Inter este lider la toate statisticile!
0
Adio, play-off! UEFA o amendează pe Real Madrid și-l suspendă pe Rodrygo
1
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
8
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Robert Negoiță, după perchezițiile DNA: I-am făcut un deserviciu fratelui ...
Libertatea
Profeția apocaliptică a Inteligenței Artificiale privind locurile de muncă ...
Adevărul
VIDEO „Nu, dom' profesor, nu loviți calul! Nu așa!” » Hipodromul tăcerii ...
GSP SPECIAL
Doi înalți oficiali implicați într-o relație extraconjugală au demisionat ...
Libertatea
Faptul ca se fura pe nu stiu unde si ca s-a furat dintotdeauna nu e un argument ca trebuie sa lasam si un primar sa toace banii cetatenilor pe fotbal. Daca pe tine nu te deranjeaza sa mergi pe ulite pline de namol, sa n-ai iluminat public, sa n-ai utilitati, scoli sau spitale, cu conditia sa ai fotbal, asta nu inseamna ca toti gandesc asemenea tie. Eu sunt satul de primarul acesta pana in gat, traieste intr-o bula a lui care n-are nicio legatura cu interesul cetatenilor din oras. Te asigur ca sunt din ce in ce mai multi pitesteni care privesc cu ingrijorare catre bugetul local, vazand pe mana cui a incaput. Unde scrie, stimabile, ca trebuie obligatoriu ca oamenii dintr-un oras sa isi consume taxele si impozitele pentru ca niste fotbalisti sa incaseze sute de mii de euro? Daca vrei sa sustii o echipa, te duci sa iti donezi, conform legii, cei 3% din dari prin formularul acela binecunoscut, nu vii si pretinzi ca e obligatoriu sa dea toti bani. Si cu atat mai putin, nu dai bugetul pe mana unui individ care se viseaza patron de club pe banii cetatenilor.
Tot aud de autostrăzi și spitale. Dragi mei banii au fost, dar când au fost s-au furat jumătate din ei, restul a fost o muncă de mântuială. Lăsați primăriile în pace, vreți sa faceți ceva luați de gat un parlamentar care fura milioane de euro, sta 2 ani în pușcărie cu tv și probabil femei. Și gata! Iasă afară bogat. Ce dracu tot o dăm in investiție din banii oamenilor, este spectacolul care-l oferă primăria. Cumpărați voi echipa și nu va mai dați maciuci, nu vedeți ca mai sunt 3-4 investitori în România. Vreți ca Argeș rapid sau Dinamo sa fie în liga 1-a. Dar dacă primăria se implica este rău. Nu uitați ca pana în 95 asa toate erau ale primăriilor. Nu uitați ca atunci erau echipele adevărate, nu petardele de apar azi cu 2 Craiovei, 2 stele și 2 Dinamo. Suntem idioți cu toți. Spitale nu se fac ca facem biserici, ca facem furturi ca în filme din alea bune. Bani europeni pana ajung la sursa se injumatatesc. Iar noi vorbim ca Argeș este a primăriei. Dacă ei nu le țin mor, dacă mor cine mai joacă. Sunteți bătuți în cap! Cat despre primar eu l-ași întreba. Mai cam ce vrei? Sa te compari cu oamenii care baga de 10 ori mai mult ca tine? Prepeliță a fost un super antrenor. Și tot aud ca vreți să-l dați afară. ***, faceți statuie ca nu mai ajungeți aici mulți ani
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Nea caisa, omul asta chiar a facut multe lucruri bune pt oras. Decit sa bage bani in niste nesimtiti *** care asteapra ajutor social, mai bine ii baga in fotbal sau baschet. Si "investitia" a fost rentabila.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Dar pensii .. autostrazi , spitale ? Nu avem nevoie ... noi nu mai suntem Romania .. suntem Fc Romania .. si suntem varza ... uitati va la clasament .. uitati va la ce jucam . Atat liga 1 .. cat si nationala . Liga 1 .. in proportie de 80% este sustinuta din bani publici .. si poftim performante :))) Drsteapta te romane !! E vina noastra .. stam si tacem ... unii din noi subiectivi .. pentru ca statul le sustine echipa .. arges .. nu am nimic cu echipa de fotbal ... dar au de toate in arges ? Au apa gaze trase la toti .. ultima oara cand am fost pe acolo .. romanul tot in dosul curtii isi facea nevoile ... apa tot de la fantana comunala aduc .. Desteapta te romane ...
Piteștenii se simt mândri că banii din impozitele locale se duc către echipa de fotbal. Anul viitor Consiliul Local va aproba construirea unor noi sensuri giratorii ca să fluidizeze traficul, dacă, și numai dacă, se va întâmpla ca echipa locală să câștige campionatul.
Ce piruete face primarul asta. Ar putea da o proba la FC Arges, sa joace atacant. S-ar putea sa le aiba cu driblingurile.
Și care este diferența dintre 100 de lei locali și 100 de lei guvernamentali?
La Rapid clar este alta manevra. FC R nu are cum fi Rapid odata ce a aparut inainte ca defuncta sa dea faliment...
Ok, in cazul asta sa imi spui te rog ce parere ai despre Rapid, sustinuta de Ministerul Transporturilor, care a primit stadionul in administrare de la Minister, exact ca si Steaua. Anul trecut, clubul Rapid a primit peste 4 milioane de euro de la Ministerul Transporturilor iar in sezonul viitor sumele vor fi considerabil mai mari, pentru centenarul clubului. Stiu, vei gasi foarte greu aceste informatii. Steaua ramane totusi cea mai hulita, nu cumva sa il suparam pe “patron”, care pompeaza bani in tot fenomenul fotbal de la noi (presa, echipe adverse, etc.).
***. El ii tine partea psd-ului, fie ca E Olga, fie ca E Gentea! Iti pierzi timpul cu el.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.