Alte știri din fotbal
Iuliu Mureșan a ironizat numirea lui Marius Baciu la FCSB: „Depinde dacă va avea o relație bună cu «antrenorul principal»”
0
Ministrul Apărării Naționale a organizat o întâlnire cu suporterii Stelei la stadion: „Sufletul este umilit de ani de zile”
2
E gata: primul transfer al verii la Dinamo este chiar de la marea rivală Steaua » Cine a anunțat mutarea înaintea clubului: „Abia acum începe!”
2
Peste 1.500 de bilete vândute în primele ore pentru barajul din Superligă!
0
Știri din fotbal internațional
Declan Rice, mesaj triumfal după câștigarea Premier League cu Arsenal: „V-am spus...”
0
Chelsea n-a avut milă de rivala Tottenham » Lupta pentru evitarea retrogradării se dă în ultima etapă
0
Pep Guardiola, prima reacție după ce a pierdut titlul în Anglia + Ce a spus despre plecarea de la City
3
Arsenal este noua campioană a Angliei! Mesajele transmise imediat de „tunari” și de Premier League
2
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Dumbo a câștigat primul sezon „Desafio: Aventura”. L-a învins în finală pe ...
Libertatea
Războiul din Iran paralizează una dintre cele mai bogate națiuni din lume
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
SUA au fost la o oră de lansarea unui atac masiv împotriva Teheranului, ...
Libertatea
Poate pentru ca e platit mult sub Baiaram sau Basceanu (desi a facut mai mult ca ei pentru club)?
Eu cred ca folosim cuvinte prea mari pentru jucători din România. Și ca ar trebui sa le arătăm cine sunt, nu ce vor alți sa vedem. Este un jucător mediocru ca aproape toți în România. Are o creștere și se vede. Dar matei trebuie sa țintească sus cum era Messi, Ronaldo, Mbape sau chiar Hagi. Dacă se ia după prostiile astea te afunzi în mediocritate, iar mintea îți spune ca este suficient și nu mai poți crește. Poate a fost la steaua, dar azi este la Craiova, nu înțeleg de ce băgăm steaua în sărbătoarea Craiovei. Dacă cineva are meritul este Craiova ca a știu să-l facă să crească, dar sa nu uite ca este încă un jucător foarte mic. Și doar munca îl va face mare, și nu contează cine te-a crescut sau te are. El trebuie sa știe ca este profesionist și ca trebuie sa joace tot mai bine penteu a ajunge la echipe mari cum spune. Dar mai am un sfat, nu mai vorbi de plecat. Uite cum pleacă Bairam de la Craiova certat cu fani. Pentru ca a avut mintea la plecat și a cam fentat echipa asta. Fani te ridică dar te și pot coboarâ asa cum nu îți imaginezi. În rest Matei trebuie sa țintească sus de tot. Și sa lase mediocritatea din România care este la ora actuală. El trebuie sa fie Hagi dacă vrea la Barcelona sau ce echipă își dorește
Lăsați vrăjeală cu steaua. Eu cred ca aici trebuie sa se felicite cine i-a adus la Craiova și nu steaua. Matei are echipă fraților la care să evolueze. Sunteți nebuni la cap sa spuneți prostiile astea? Îl lăudăm pe matei dar omitem ce jucatoei a avut lângă el. După mine este una dintre cele mai bune echipe de prin 2000 din România. Jucători cu personalitate la care matei a putut sa crească. Dacă rămânea la steaua ce naiba făcea?
A avut și Bairam momentele sale, asa ca matei cum deja vorbește ca vrea sa plece. Asta ii distruge pe toți, plecarea asta ii scoate din pasă bună. Bairam este jucător, cum spun de mult timp. Bairam a fost iubit de patronul Craiovei, dar nici o șansă să fie cel mai bun. Stai sa vezi după 2 ani cum se strică și matei dacă mai vorbește de plecat. Dar este și lipsa de respect ca o echipă să vină să investească în tine. Să îți dea șansă să poți juca. Și tu vorbești de plecat, exact greșeala lui Bairam
David Matei e un jucator subevaluat. El este exact opusul lui Baiaeam (de la care nu stii niciodata lance sa te astepti). Matei e un jucator constant (pentru virsta lui) care creste nu exploziv si in salturi dar constant. E baiat muncitor si serios. Lui ii dati mereu note mai mici decit merita, ca nah, el nu e talentu' de talent. Dar eu pariez ca macar nu va muri speranta ca Baiaram. In 10 ani, Matei va fi liderul echipei nationale.
Si o sa mai dea. Academia Stelei e printre cele mai bune din tara, avem mai multi fotbalisti tineri de valoare, care vin puternic pe urmele lui Matei: Rotaru (deja titular la 17 ani), Bobaru, Pletea, Iordan si mai sunt cativa care evolueaza deja promitator.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.