FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL – DINAMO

Georgi Milanov a dat detalii despre starea sa de sănătate, după ce a ieșit accidentat în meciul cu Farul

Georgi Milanov

Articol de - Publicat luni, 12 februarie 2024 22:31 / Actualizat luni, 12 februarie 2024 23:07

Georgi Milanov (31 de ani), autorul unei pase de gol în meciul Farul – Dinamo (0-2), a explicat că în minutul 55, în care a fost schimbat, a simțit o jenă în zona aductorilor, însă va fi apt pentru următoarele partide.

Milanov și-a exprimat credința ca victoria obținută de „câini” în fața dobrogenilor să fie începutul unor rezultate care să o ajute pe Dinamo să se salveze de la retrogradare.

Cum a sărbătorit Dinamo prima victorie din 2024 » Imagini spectaculoase surprinse de trimișii GSP la Ovidiu + reacția acționarilor
farul - DINAMO 0-2

Georgi Milanov susține că va fi apt pentru următoarele jocuri

„Am avut foarte multe întâlniri cu fanii și sper că acum să fie mulțumiți pentru, că nu aveau de ce după ultimele rezultate. Simt o mică jenă la aductori, dar o să pot juca.

Am fost foarte disciplinați, organizați la fazele fixe, cheia a fost jocul nostru defensiv. Au fost mai multe transferuri în această iarnă, avem nevoie de timp, dar adversarii nu ne dau timp. Acest rezultat trebuie să fie doar un nou început.”, a reacționat Georgi Milanov, la finalul partidei.

Georgi Milanov, extrema dreaptă a „câinilor”, a acuzat dureri la coapsă în finalul primei părți. El a primit îngrijri medicale și a revenit pe teren pentru restul reprizei.

Milanov a reînceput meciul pe teren, dar nu a rezistat decât 7 minute și a cerut înlocuire.

Kopic l-a trimis în teren în locul bulgarului pe „decarul” spaniol Dani Iglesias.

Milanov dăduse o pasă de gol la prima reușită a meciului, cea a lui Velkovski.

VIDEO FARUL - DINAMO 0-2. Jucătorii lui Dinamo sărbătoresc alături de galerie, victoria cu Farul

Zeljko Kopic, anunț pe placul fanilor lui Dinamo: „Sunt două grupuri pe care vreau să le felicit! Clubul ăsta merită mai mult”
Farul - Dinamo 0-2
Victoria cu Farul i-a readus zâmbetul pe buze: „Dacă vom juca la fel, vor rămâne în Liga 1”