FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA

Gică Craioveanu știe cine e următorul jucător care pleacă de la CSU Craiova: „Bancu merită mai mult de trei milioane de euro”

Articol de GSP - Publicat luni, 29 aprilie 2019 18:59

Gică Craioveanu consideră că Nicușor Bancu (26 de ani), fundașul stânga al celor de la CSU Craiova, ar trebui lăsat să plece în eventualitatea unei oferte importante.

„Eu cred că Bancu ar merita trei milioane de euro. Chiar mi se pare puţin, pentru că sunt foarte puţini jucători stângaci de meserie, care să poată să îţi acopere toată banda stângă, atât ca fundaş, cât şi ca mijlocaş.

Inclusiv pe Mateiu îl consider oltean, un băiat deosebit, un băiat care a avut o foarte mare contribuţie la creşterea acestui club. Iar dacă are vreo ofertă, consider că poate să plece. E greu să ţii un jucător care vrea să plece, pentru că randamentul lui va fi unul mult mai slab”, a declarat Gică Craioveanu pentru TV Telekom Sport. 

Nicușor Bancu se poate adapta la Lazio. Acolo e Lulic, dar ei caută jucători şi, din câte am citit, se pare că Bancu e în vederile conducătorilor lui Lazio. E un jucător foarte bun, îmi place”Cristiano Bergodi, antrenor FC Voluntari

Vezi și: 

Mirel Rădoi critică CSU Craiova: „Locul 3 e maximum. Printr-o conjuctură ajunsese să se vorbească de titlu”

Citește și:
Imagini dramatice! Selecționerul a leșinat imediat după decizia arbitrului, meci abandonat
Campionate
Imagini dramatice! Selecționerul a leșinat imediat după decizia arbitrului, meci abandonat
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
Tenis
Românca Maria, senzație la turneul ATP de la Houston: „Cea mai atrăgătoare antrenoare din circuit”
Mirel Rădoi n-a ținut cont » Feblețea lui MM Stoica a dispărut de la FCSB!
Superliga
Mirel Rădoi n-a ținut cont » Feblețea lui MM Stoica a dispărut de la FCSB!
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
Altele
Fiul lui Arnold Schwarzenegger, debut spectaculos în culturism! Câștigător la 3 categorii
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Profit.ro
FOTO Turnuri de apartamente pe fostă mare fabrică din București
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Abuzuri în lanț: „Monica Iacob-Ridzi a cerut să trântească finala pentru fiica ei!” + Înregistrare audio ȘOCANTĂ cu soțul-primar: „Ce p*** mea îi trebuie competiție?”

A doua variantă de antrenor a lui Gigi Becali nici nu vrea să audă de FCSB: „Nu sunt tipul care primește ordine și le execută”


Comentarii (15)
cfr_noua_campioana
cfr_noua_campioana  •  29 Aprilie 2019, 20:13
Postat de alexbarosanu pe 29 Aprilie 2019, 19:56

E mult si 50 de lei

Etapa viitoare daca pierdeti la Craiova ajungeti pe 3, si ramai cu 50 de lei . Iar peste 2 etape o tineti cu CFR sa-i bata pe cei de la Craiova. Cu ochii dupa locul 1 o sa ajungeti pe 3.

2390836174295086
Chis Eduard  •  29 Aprilie 2019, 19:42

Daca exista fraieri sa plateasca atat , bancu este mai penibil decat mitrita , poate il iau aia de la carson city daca au echipa de fotbal , plus o sa fie o destinatie buna pentru femeia lui , fiintele astea prefera caldura

prazburg1948
prazburg1948  •  29 Aprilie 2019, 23:44

Aceleasi lucruri le-au spus "specialistii" de comenteaza pe gsp despre TOTI jucatorii Craiovei, numai ca la Craiova sunt oferte tot timpul si se vand jucatori pe sume importante (inclusiv Screciu care era rezerva), fata de alte echipe care cumpara cei mai buni jucatori ale fostelor campioane si........ ATAT! Dar stiu, oltenii sunt prosti, oltenii sunt fuduli, etc. =))

Vezi toate comentariile (15)
Comentează