Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
"Daca era croat, valora milioane". Pai Gica, "fa-l" croat... asa cum NU ai reusit cu marea majoritate a celor pe care i-ai crescut (exceptia se numeste Razvan Marin)... Mi-au ramas intiparite in minte imaginile cu tine impingand unul din proprii jucatori inapoi in teren in timp ce el se prefacea ca e accidentat, parca spunandu-i "lasa prostiile si hai la joc". M-am gandit atunci ca "uite ma, poate chiar o sa scoata ceva din academia asta" ... dar vazandu-l pe Ianis cum baga Caragiale la fiecare atingere a adversarului mai rau ca Neymar incep sa imi dau seama cam de ce toti care pleaca pe afara se intorc (bine, nu e unicul motiv ).
Gică Hagi,din păcate pentru fotbalul românesc,a devenit un simplu tarbagiu care-și vinde marfa după ce face 3-4 jocuri bune,încercând (și reușind,din păcate)să prostească pe mulți cu ,,perlelele'' sale.Se vrde cât de bună-i echipa sa,Viitorul Constanța în cupele europene la fotbal,unde an de an se face de râs,face de râs și țara,iar coeficientul U.E.F.A. de țară,atât cel anual,cât și cel cincinal,suferă la greu din cauza asta.
Tot va luati de el, aia e, ce-i drept la limba romana e praf, dar la fotbal e academician, si are ochi la jucatori, stie cum sa-i motiveze, nu vedeti cum joaca la echipa lui pentru cele mai mici salarii din liga I , si cand ajung pe la alte echipe din tara sau strainatate, nu stiu cum sa-i motiveze, banii nu sunt mereu un factor motivator, iti dau de 5 ori mai mult nu este de ajuns, ca ei joaca la fel si pentru 3 mii si pentru 10 mii, trebuie sa ai pe cineva care sa stie cum sa te aseze pe teren, sa-ti explice fotbalul, sa stii ce ai de facut. Ceea ce spuneti despre el, e valabil si pentru voi, invers proprortional, sa inchida gura ca nu stie sa se exprime, inchideti si voi calculatorul, iesiti de aici ca nu stiti nimic despre fotbal, doar comentati aiurea si pe langa. El are dreptate in ceea ce spune, dac acest copil, era in Croatia , deja era in vizorul celor mai bune echipe iar pretul de pornire era de 10-15 ori mai mare decat in Romania...asta este vina celor care au adus fotbalul in acest prag, sa ne vindem valorile pe bani putini
Si Hagi daca era destept, nu debita asa o enormitate. Mare jucator a fost. A dat bine in minge. Din gura da mai repede decat gandeste. Se poate inca educa.
Și mașina mea dacă era Mercedes din 2018 costa mult mai mult...
Iar Hagi cu perlele lui de zeci de milioane...toti jucatorii crescuti de academia lui Hagi care au plecat au jucat slab la alte echipe...
*5 goluri a dat pana acum, 4 in preliminariile EL, 1 in campionat E un inceput foarte bun, daca reuseste 20 de goluri pana la finalul sezonului o sa existe ochi atintiti asupra sa. Sa speram ca nu a lui gigi.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.