Alte știri din fotbal
Mihai Stoica, intervenție în forță în scandal: „Ireal ce ne-au propus! Nu suport oamenii care fac asta!”
1
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
2
Doi titulari din sezonul trecut au plecat de la Petrolul: „Mulțumim!”
0
Universitatea Craiova s-a distrat cu amatorii din Austria: 6 marcatori diferiți în primul amical
9
Știri din fotbal internațional
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
4
Lionel Messi este uriaș și la propriu » Statuie de 26 de metri înălțime, dezvelită în onoarea lui
0
A fost chemat de urgență de Thomas Tuchel în SUA și a dezvăluit cum a primit vestea: „Nu aveam telefonul la mine...”
0
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
1
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Bolojan dezvăluie de ce l-a ales Nicușor Dan pe Adrian Veștea pentru ...
Libertatea
Infertilitatea la bărbați crește alarmant. Nivelul de testosteron scade cu ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Cele două soluții ale PNL pentru a avea un guvern în iulie. Bolojan cere un ...
Libertatea
noi uzurpam ce ??? vorbesti de statu de drepti ?!
Dacă este legal, de ce nu? Voi care uzurpați toate calitățile oficiale posibile ar trebui să stați ascunși tot timpul sub plapumă, nu doar când vin portareii:))
PT MIMAO EXISTA INTOTDEAUNA O VARIANTA SALVATOARE :"INSOLVENTA"
Pricepi cam greu... Și le-ntorci ca-n Giulești, la alba-neagra... Recitește fraza asta și încearcă să pricepi: ”Noroc că n-o să aibă succesul lui Becali și n-o să facă bani de pe urma fotbalului, că să vezi după aia cum apare un Talpan ceferist și cere luna de pe cer....” Știi bine că nimeni nu-l suportă pe Becali, dar Steaua (FCSB-ul de azi) e singura lui afacere de succes, restul le-a pus pe butuci. Cât despre eșecurile Stelei în competițiile europene, acolo unde unii se pregătesc de zor să joace, poate-i văd și pe ei șeicii, poate ai remarcat că adversarii nu sunt Romprim, Romprest sau Academia Stavrid. Și, dacă mă gândesc bine, scenele savuroase între cele trei pațachine numite de tine sunt preferabile unora ca acelea din Grecia și Turcia... Să-ți fie clar: eu nu sunt GSP, să public orice cuvânt scoate grobianul care e patronul (sper că vremelnic) al echipei care joacă în prima liga a fotbalului românesc din 1947 până azi, fără întrerupere. Eu nu sunt gigist, nu sunt talpanist, sunt stelist, sunt cu sufletul alături de băieții ăia care joacă fotbal, nu de cel care-și face calcule pe cine și cu cât să vândă. Dacă pricepi, bine, dacă nu, să fii sănătos și să te rogi pentru Primărie și Partid, că în ele ți-e speranța. Asta dacă n-o veni și-n Giulești un șeic. Dar nu știu cine-i interesat de răposați...
Armata ne concurează serios deja. Vor primi Patriot, Himars, fregate, tab-uri, elicoptere și alte delicatese. Fac sport iar, mai ales fotbal. Când este vorba de interesul național, micii șmenari ajung iar la bulău. Dar militarii fotbaliști nu se vor putea pune cu sistemul de siguranță națională, război mondial se poate întâmpla o dată sau de două ori pe secol, dar averile trebuie păzite tot timpul de plebea lacomă și invidioasă:))
Da, extraordinar de mare succes a avut acest Becali. Atat de mare a fost succesul, incat ajunsese sa fie injurat meci de meci pe Ghencea de stelistii adevarati. Fabulos acest succes, de aici si recordul competitiei Uefa Champions League de meciuri fara victorie. Succesul a continuat cu scenele savuroase in care acelasi becali tinea fularul lui dinamo la gat si se pupa cu turcu si borcea prin loje. Da mai, asta vor stelistii. Succes(uri) (intentionat am scris asa). Confunzi lucrurile dragutule Jack , stelistii au plecat dupa gloria de altadata alaturi de Lacatus si Belodedici. Voi ramaneti cu "succesul" becaliot, modelul vostru de urmat!
Te bucuri că Armata a reînființat o secție de care scăpase răsuflând ușurată că a găsit prostul care s-o finanțeze. Dar cu Academia Stavrid cum e? Tot bucurie, nu? Noroc că n-o să aibă succesul lui Becali și n-o să facă bani de pe urma fotbalului, că să vezi după aia cum apare un Talpan ceferist și cere luna de pe cer...
hagi vrea sa se trezeasca !!! nasol .... mai bine in matrix ,campionule cu viitoru....a imbatranit degeaba,nici pic de intelepciune.
Cum sa spui ca "reinfiintarea"unui lucru duce la distrugerea altuia ? e i ineptie. Eu nu sustin asa ceva. Ma bucur ca Armata a reinfiintat sectia de fotbal, dar nu are de a face cu faptul ca fc fcsb nu ar trebui sa existe. Acest club de nimic trebuie desfiintat !
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.