FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FARUL 4-3

VIDEO + FOTO Hagi, stană de piatră! Gafa colosală din Craiova - Farul care l-a lăsat fără reacție

CSU Craiova - Farul 4-3 | La 3-3, în minutul 71, Mihai Aioani a gafat decisiv și a consemnat victoria oltenilor. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 05 septembrie 2022 23:30 / Actualizat luni, 05 septembrie 2022 23:41

CSU Craiova - Farul 4-3 | La 3-3, în minutul 71, Mihai Aioani a gafat decisiv și a „consemnat” victoria oltenilor.

Aioani s-a „încălzit” cu o semieroare. Markovic a primit o pasă superbă de la Vătăjelu, a profitat de stângăcia lui Larie și a egalat la 3 după o finalizare la „scurt”, printre picioarele portarului în vârstă de 22 de ani

Markovic a așteptat să fie toate camerele pe el pentru a face marele anunț
CSU Craiova - Farul

Mihai Aioani, gafă decisivă în CS Universitatea Craiova - Farul

Ulterior, Aioani a comis-o și mai rău. În încercarea de a respinge centrarea venită din fază fixă via Dan Nistor, el și-a deviat mingea în proprie poartă și a „stabilit” scorul final al partidei, 4-3 pentru CSU Craiova.

Hagi a privit înmărmurit pe bancă eroarea care i-a adus primul eșec din acest campionat.

VIDEO CU GOLUL. Torje, back in business! Lob de la 20 de metri peste portarul Craiovei

Citește mai multe știri de actualitate:

Revine un fotbalist-cheie la FCU Craiova! Mititelu: „Jocul echipei se va schimba”

Altă eroare mare de arbitraj în Liga 1 » Ion Crăciunescu: „Nici n-ai nevoie de VAR aici!”