Alte știri din fotbal
Atacant de 1,5 milioane € pentru FCSB! MM Stoica: „E foarte ușor să spui că nu ne facem treaba”
0
Steaua nu se mai oprește din transferat spanioli! Mai vine unul
5
Procurorii au finalizat dosarul Keita! Ce urmează după teribilul accident în care a fost implicat fotbalistul
1
„Vreau să schimb viitorul familiei mele!” » Cine e noul fundaș al Universității Craiova: „diamantul” din Caraibe și-a transformat drama în carieră
1
Știri din fotbal internațional
Panduru și MM Stoica au rămas fără cuvinte: „Poate se urcă într-o navă spaţială” / „Pur și simplu pictează”
0
Franța - Irak » Furtuna pune în pericol startul meciului!
0
Rusescu știe ce echipă-surpriză poate opri granzii la Campionatul Mondial: „Nimeni nu vrea să joace cu ei”
0
Reporterul GSP, față în față cu Leo Messi, după ce argentinianul a devenit cel mai bun marcator din istorie la CM: „Din fericire, am putut trece peste asta”
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Guvernul Adrian Veștea a pierdut votul în Parlament / Grindeanu: „Ne putem ...
Libertatea
Inteligența Artificială este la doar câteva luni distanță de a putea ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Contradicțiile din programul de guvernare al Cabinetului Veștea. Economist: ...
Libertatea
Cat noroc poate sa aiba FCSB ca Astra nu a primit licenta pentru Europa,sigur o sa termine inaintea lor si ii bat si in meciul retur din play-off...daca Botosani joaca pe bune cu FCSB o sa termine inaintea lor...poate castiga si Sepsi cupa si adio Europa League...oricum si daca joaca in EL cei de la FCSB nu ajung 100% in grupe si Becali o sa dea bir cu fugiti...
Nu e vorba de asta, trecerea anilor ar trebui sa aduca intelepciune, ori in cazul matale sa am pardon! Gigist bre? Rusinos....
Moment de reculegere pt aia care ziceau ca becali baga cei mai multi bani :))
Este cumva rusine ca sunt mosh? Va deranjeaza ca nu pot fi manipulat de politrucii din mass-media?
E terminata Fecesebeaua...
Nu e Steaua prostea, e clona fcsb infiintata de voevodul becali in 2003. Steaua a reaparut in 2017, la initiativa MAPN.
Cum se-ntoarce roata, domnule Becali atata timp cat îți depășești atribuțiile de patron și nu aduci specialiști la echipă cum ai avut chiar și după 2015, vreo doi dar nu ai luat campionatul fiindcă nu a vrut cineva, dar și Craiova, Iașul și încă câteva personaje politice care au vrut să te răpună definitiv... Se pare că au reușit ! Iar de ziua Americii ți-o trage și Valeriu Iftime (mai charismatic și inteligent decât matale...), cu un Croitoru mai tare decât Vintilă, dar și fiindcă tu ai „Ieftimit” valoarea jucătorilor, oferindu-le doar jumate și la salarii... Nu rămâne decât să te rogi ca moldovenii să aibă un preparator fizic mai slab decât al matale pentru ca Dugandzici să cadă fizic în repriza a doua ca și motoarele dumitale pregătite și alimentate la jumate...! Sau mă rog, unele dintre ele, cum zice domnul din comentariul ale căror comentarii sunt juste...!
Minte ingusta, inchistata, ocupata total de invatamantul politic tinut de instructorii si comisarii sovietici in orbila cazemata CSA! Cum poate fi artificiala Steaua, echipa aflata in Liga a I-a din 1947 pana in prezent, fara nicio intrerupere, mereu in cupele europene si cu cel mai mare coeficient UEFA!!! saracii rataciti in noaptea mintii sunt definitiv irecuperabili!
Mosule esti batran ca drumul tarii.
Un articol slab, nesemnat. Prima frază, prima eroare. Regresul FCSB nu este surprinzător. Urmează analiza salariilor, una greșită, pentru că se iau în considerare salariile înjumătățite, din martie. Man și Coman au câte 15 mii, nu 7,5. Petre are 8,5 x 2, adică exact 17 mii, nu cum se spune, cu tot cu prima de instalare. Ce primă, dacă a venit pe bani? Problema este că cel care face transferuri și construiește lotul uită că o echipă are 11 fotbaliști în teren, dar nu toți atacanți în afara portarului. Lipsesc fundașii centrali și mijlocașii defensivi, care pe lângă faptul că sunt predispuși unor accidentări sau suspendări, trebuie să fie și ceva mai experimentați. Nici la nivelul fundașilor laterali nu e bine, Crețu fiind o nimereală extraordinară. Revenind la erorile din analiza din articol, să faci comparație la salarii cu Astra, care nu plătește de fapt acele salarii, e ca și cum ai compara frumusețea unei persoane pe care o vezi în fața ta cu poza uneia de pe instagram. Nici comparațiile cu Craiova sau CFR nu sunt reale, motivul l-am scris mai sus. Până la urmă, mărimea bugetului de salarii nu a garantat titlul în anii precedenți. Ultimul argument e comparația investițiilor în jucători dintre FCSB și Craiova. De fapt Craiova a investit foarte puțin 3 ani, apoi anul acesta s-a apropiat, fără însă a depăși. Deci unde e schimbarea de locuri, dacă în 4 ani consecutivi per total dar și în 3 din ei separat, FCSB a cumpărat mai mult? Poate mai prost, dar nu a investit mai puțin.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.