Alte știri din fotbal
Jucătorul care a avut un debut de coșmar la FCSB a semnat cu echipa retrogradată în Liga 2
0
U Cluj speră să dea lovitura cu Jovo Lukic! Prețul de milioane de euro + Cine îl curtează
0
Continuă scandalul dintre Csikszereda și FCSB pe tema Anderson Ceara: „Lipsă totală de bun-simț!”
8
Direct din cantonamentul lui Dinamo, Andrei Nicolescu a reacționat: „Să înțelegem cine este pregătit să facă parte din ceea ce construim”
0
Știri din fotbal internațional
O legendă argentiniană ridică un semnal de alarmă: „Trebuie să fim precauți”
0
„Are șanse foarte mari să arbitreze finala Campionatului Mondial” » Istvan Kovacs, ridicat în slăvi după primul meci
0
Boris Becker, furios din cauza pauzelor de la Campionatul Mondial: „Ce glumă”
0
Spania - Arabia Saudită, în etapa a doua a grupelor Campionatului Mondial 2026
0
Lifestyle
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
0
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Apariție incendiară! Cea mai frumoasă fotbalistă din România a făcut senzație pe plajă
4
Cum se va numi noua Dacia electrică » Surpriza la care nimeni nu se aștepta!
1
București, de la caniculă sufocantă la vijelii cu grindină și ploi ...
Libertatea
Ce se întâmplă dacă nu plătești o amendă rutieră primită în Bulgaria. ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Aproape 15.000 de elevi au dispărut de pe listele de la Evaluarea Națională ...
Libertatea
Nu este dublu standard. Totul se rezuma la coeficient. Sunt tari din europa de est care o sa participe in ucl si el.
nu poti compara, erau alte vremuri, nu aveai decit vreo 3-4 meciuri grele ca sa cistigi, vezi pe cine au eliminat Steaua si Steaua-Rosie, erau meciuri tur-retur care-pe-care, acum sint preliminarii, playoffuri, grupe etc pina ajungi la eliminare directa tur-retur. E vorba de miliarde-n joc, intr-un fel are dreptate Becali, o analiza simpla "bai eu iti dau bani, douaj de milioane de euro, dar spune tu DE CE sa ti-i dau, ce propui tu, ce rezultate ai, ce echipe tari bati?!"... si n-ai raspuns la asta, adica stai la mina lir, cum or vrea ei, aia tari, dar de esti bun bati si iei bani, si joci Liga Campionilor, uite Slavia, toti cehii sint eliminati, toti, doar ei au ramas, Slavia, dar ei arata joc, se duc pe San Siro peste Inter sa-i bata la ei acasa, deci se poate, putea fi Cluju-n locu lor.
E doar un pas spre infiintarea unei Superligi pe baza de invitatii, ca la americani, si cum este deja la baschet.
totusi in locul UEFA facem altceva sa demonstrez ca suntem mici. 3 ani as fi implementat un sistem in care toate echipele merg in tururi preliminare. as da dreptul la toate tarile sa isi trimita 4 echipe in UCL si 3 in EL. dupa acesti ani as trage linie si as spune. Vedeti? nu sunteti in stare sa ajungeti in grupe. Ce vreti de la noi? investiti si dupa aia sa vreti la masa bogatilor. dupa acesti 3 ani as reface clasamentul indicilor UEFA si as demonstra tuturor unde este locul fiecaruia. este ca si cand un X care are salariu 2000 lei spune ca nu i se pare corect ca Y care are salariu de 20000 lei sa mearga in Ibiza si el sa nu poata. Pana la urma amandoi sunt oameni. nu? ei bine nu! Eu as fi vazut si un alt sistem pentru cupele europene. as lasa echipele mari sa isi faca o liga a lor sa o gestioneze cum vor ei. drepturi tv, reclame, etc. Nu i-as obliga sa joace in cupele europene decat daca vor sa joace si acolo desi putin probabil sa aiba date libere in calendar. restul echipelor, pe criterii de performanta sportiva (adica loc in calasament) as infiinta iar CCE, CC si Cupa UEFA asa cum erau ele candva.
a spus si el un adevar!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.