FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB 0-1

Gigi Becali s-a abținut: premieră la FCSB după 3 luni! „A fost echilibrat și înțelept”

Articol de - Publicat duminica, 05 februarie 2023 23:21 / Actualizat duminica, 05 februarie 2023 23:40

FCSB a reușit să câștige derby-ul cu CFR Cluj, 1-0, într-un meci în care Gigi Becali nu a ordonat nicio schimbare la pauză.

Repriza excelentă făcută de FCSB în Gruia l-a convins și pe Gigi Becali că nu e nevoie de nicio schimbare.

Vocile Gazetei » Derby-ul CFR Cluj - FCSB 0-1, comentat live pe GSP.ro de Cristian Geambașu, Dan Udrea și Costin Ștucan
CFR CLUJ - FCSB

Gigi Becali nu a ordonat nicio schimbare la pauză în CFR Cluj - FCSB

Un lucru rar întâlnit la FCSB, care obișnuiește să mute după 45 de minute. Ultima dată când FCSB n-a făcut schimbare la pauză s-a întâmplat în urmă cu aproape trei luni, pe 13 noiembrie 2022, la meciul cu FCU Craiova 1948, când FCSB avea 2-0 după 45 de minute

Au urmat 7 etape în care roș-albaștrii au ieșit de fiecare dată cu cel puțin un jucător schimbat de la cabine.

„Vreau să remarc pe care Gigi Becali l-a dat la pauza. Nu a umblat. A realizat ca echipa a jucat foarte bine. A stat până în minutul 66, când a schimbat post pe post. Gigi a fost înțelept. El face toate schimbările. Azi a fost super echilibrat și inteligent”, a concluzionat Ilie Dumitrescu la emisiunea „Fotbal Club”, de la DigiSport.

Întrebat după meci de lipsa schimbărilor de la pauză, Mihai Pintilii a declarat: „Nu înțeleg... O să mai fie meciuri în care se va întâmpla asta. Băieții au jucat bine”

Ce schimbări a făcut FCSB în meciul cu CFR Cluj

• Miculescu a intrat în locul lui Compagno (66)
  • Haruț a intrat în locul lui Cristea (84)
  • Omrani a intrat în locul lui Octavian Popescu (90+3)

Gigi Becali, după FCSB - Farul: „Cui să îi reproșez schimbările? Mie?”

După 2-3 cu Farul, Becali a declarat că schimbările din timpul meciului au fost greșite, dar admite că el a fost răspunzător și că nu-i poate reproșa nimic lui Mihai Pintilii.

„Da, am făcut greșeli la schimbări. Nu trebuia băgat Omrani, că și-a dat autogol... Așa a fost să fie. Nu e problemă. Cui să reproșez schimbările? Mie? Cui? Îmi reproșez dacă e...”, a declarat Gigi Becali pe 1 februarie.

Congelatorul din Gruia » Anunțul făcut de crainic în timpului derby-ului CFR - FCSB: „Vă rugăm!”

Tavi Popescu, suspendat din cauza gestului făcut după înlocuire! Colțescu n-a avut milă

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”