FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI

Gigi Becali dezvăluie ce „transfer” a încercat Dan Șucu de la FCSB: „Am rămas blocat. A zis că-i dă salariu dublu! Bă, cum să faci așa ceva?!”

Dan Șucu, patron Rapid +17   FOTO
Dan Șucu, patron Rapid

Articol de - Publicat duminica, 08 decembrie 2024 23:34 / Actualizat duminica, 08 decembrie 2024 23:37

Gigi Becali, 66 de ani, s-a declarat dezamăgit de Dan Șucu, după ce patronul Rapidului a ofertat-o pe secretara campioanei FCSB.

După FCSB - FC Botoșani 2-1, Gigi Becali a vorbit și despre Rapid, repetând ideea că alb-vișiniii ar fi pierdut cu Sepsi OSK pentru că Dan Șucu, patronul echipei din Giulești, și-a declarat sprijinul pentru Elena Lasconi la alegerile prezidențiale.

Gigi Becali a găsit atacant din Superliga: „Da, îl vreau la FCSB” + Jucătorul care „pleacă sigur”
FCSB
Gigi Becali a găsit atacant din Superliga: „Da, îl vreau la FCSB” + Jucătorul care „pleacă sigur”

Patronul FCSB a jignit-o pe Elena Lasconi, candidata din partea USR: „Nu se face așa ceva! Cum să fii bărbat, om de afaceri, milionar, și să susții ca președinte al țării tale... nu am nimic cu săraca pentru că e femeie, sunt și femei mai deștepte decât bărbații, dar femeia asta, săraca, nu știe pe ce lume este! Cum să o susții pe ea ca președinte? Păi atunci tu ce ești? Nevasta ta ce e?”.

Ulterior, în finalul intervenției telefonice, în ciuda insistențelor moderatorului de a grăbi conversația, Becali a ținut să povestească cum Rapid ar fi încercat să „transfere” secretara FCSB-ului, oferindu-i un salariu de două ori mai mare.

Gigi Becali dezvăluie ce „transfer” a încercat Dan Șucu de la FCSB: „Am rămas blocat. A zis că-i dă salariu dublu!”

„Hai să-ți spun ceva. Acum vă spun un lucru. Vă spun și asta și gata. Bă, cum să fii om de afaceri... și eu sunt prieten cu el, am avut o impresie extraordinară despre el, încă o am, dar cum să contactezi secretara de la club, de la Steaua (n.r. - se referă la FCSB), să o angajezi la tine?

Am rămas blocat! Secretara mea, care lucrează de vreo 20 de ani. Ea face actele, cutare. Și i-a propus să se întâlnească, că-i dă salariu dublu. Cum să faci așa ceva?

Secretara... ea se ocupă de acte, de transferuri, de toate. Ea face actele, e foarte pricepută, lucrează de 20 de ani. Și au sunat-o, că dacă nu știu ce, că cutare, că-i dau salariu dublu.

Apoi, iar, Rotaru l-a luat pe analistul video (n.r. - Marius Francisc). Noi îi dădeam 2.000, el îi dă 6.000. Bine mă, tu crezi că o să câștigi campionatul cu analist video? Lucrurile astea nu se fac. Și eu concurez, dar să mă apuc acum să ofertez angajați de la clubul lui, asta nu fac.

Pot să fac concurență la jucători, am greșit și eu față de el cu ăsta, cu Vlad. Ca dovadă, Dumnezeu mi-a dat peste bot. Dar eu zic că e mai josnic să iei angajații de la club, să le dai tu salarii mai mari. De Rotaru nu mai zic, că am greșit și eu față de el și e egalitate.

Dar Șucu, cum adică să iei secretara? Mi-a zis: «Am echipă, dar n-am club». Și s-au apucat oamenii să facă club. Păi cum, iei de la Becali? Faci club cu oamenii mei? Eu nu fac așa ceva, să-ți iau angajații tăi, și de la birouri...”, a afirmat Becali la PrimaSport.

Citește și:
Gigi Becali i-a „mitraliat” pe toți jucătorii, apoi a anunțat ce face dacă NU intră în play-off: „Gata, mă retrag!”
Superliga
Gigi Becali i-a „mitraliat” pe toți jucătorii, apoi a anunțat ce face dacă NU intră în play-off: „Gata, mă retrag!”
Ce s-a întâmplat la finalul meciului FC Argeș - FCSB 1-0
Superliga
Ce s-a întâmplat la finalul meciului FC Argeș - FCSB 1-0
Gestul făcut de toți fotbaliștii campioanei FCSB, când au pășit pe gazonul de la Mioveni
Superliga
Gestul făcut de toți fotbaliștii campioanei FCSB, când au pășit pe gazonul de la Mioveni
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
Campionate
Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale
2026 începe cu un mare faliment
Profit.ro
2026 începe cu un mare faliment
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Surpriză imensă în Top 100 cei mai bine plătiți sportivi din 2025

Vedeta lui PSG s-a îndrăgostit de o fostă studentă la științe politice, care a renunțat la școală pentru ... dansuri orientale


Comentarii (40)
.concret
.concret  •  10 Decembrie 2024, 08:40
Postat de Randoomxx pe 09 Decembrie 2024, 14:10

ti-am explicat bai nimicule,Steaua din liga 1 are in ultimi 70 si ceva de aniin medie un campionat o data la 2,8 ani. nu vezi ca toti te injura,uita-te mai jos. prost esti bah.

Nu exista Steaua in Liga 1, *** Echipa care se numeste Steaua, conform actelor oficiale si care are palmaresul din 1947 pana in 1998 este pe locul secund in Liga a 2-a. In afara de tine si inca 2-3 prstovani, nu ma injura nimeni. Oamenii destepti ma apreciaza, asta e important. ***. Ia cu paine, iti arunc eu un colt.

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

.concret
.concret  •  10 Decembrie 2024, 08:20
Postat de Dezinformare pe 09 Decembrie 2024, 12:53

Tu vorbesti de ineptii(:(:(:(: esti concrete la asa ceva(:(:(:(:

Rau e sa fii semi-a (zecesebist).

Vardy.Party
Vardy.Party  •  09 Decembrie 2024, 22:26
Postat de FaraBerbeci pe 09 Decembrie 2024, 21:35

N-are sens o discutie intre un admirator de infractori si unul care ii detesta. Nu trebuie sa imi explici NIMIC. Promit ca nu mai intru in discutie cu un admirator de penali. Succesuri!

Vaaai, ce bine. Promiți?

Vezi toate comentariile (40)
Comentează