FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

VIDEO Gigi Becali l-a făcut praf după victoria cu Sepsi: „Mi-a ajuns! Nu mai vede iarba la FCSB în viața lui!”

Articol de , , - Publicat marti, 04 aprilie 2023 11:15 / Actualizat marti, 04 aprilie 2023 14:24

Gigi Becali a susținut o conferință de presă după victoria lui FCSB cu Sepsi, scor 2-1. Patronul roș-albaștrilor a fost mulțumit de rezultat, dar a criticat jocul din unele momente și intrarea lui Valentin Crețu în meci.

Becali a lăudat schimbările de la pauză, Ovidiu Popescu în locul lui Edjouma și Miculescu în locul lui Cordea. L-a criticat însă pe Vali Crețu, intrat în minutul 82 în locul lui Coman. Fundașul dreapta a comis un fault în marginea careului pe final, fiind singura greșeală care a ieșit în evidență. Crețu își termină contractul în vară și nu va mai prelungi cu FCSB.

VIDEO. Gigi Becali: „Vali Crețu nu mai vede în viața lui iarba la FCSB!”

„Ne trebuie fundași. Vali Crețu nu mai calcă pe iarbă la FCSB în viața lui, nu mai intră niciodată. Ce prostii a făcut aseară, ce emoții mi-a dat, mi-a ajuns!

Poate un fundaș și un coordonator mai avem nevoie. Șut nu a fost în apele lui și nu a mers echipa. Nu am avut dirijor. Pentru mine, Șut e dirijor”, a declarat Gigi Becali într-o conferință de presă.

Târnovanu a fost cel mai bun. Zici că e păianjen. A scos una de lângă bară, bă, este păianjen. S-ar putea să fie o mare afacere.

- Gigi Becali, patron FCSB

Valentin Crețu // foto: GSP

VIDEO. Gigi Becali: „Nu sunt mulțumit de joc, nu luăm campionatul așa”

„Sunt foarte mulțumit de antrenor, de rezultat, dar nu de joc. Așa nu luăm campionatul. O echipă bună trebuie să aibă mingea. O echipă care vrea campionatul nu trage de timp când conduce, mă refer la ultimul sfert de oră. Nu se poate așa, o să le zic. Avem valoare, iar Sepsi echipa de pe ultimul loc. Mingea trebuie să fie la mine. Vreau posesie.

Am pierdut cu Craiova două puncte, nu am zis nimic, pentru că am avut posesia. Aseară am dat goluri datorită valorii individuale. O echipă care vrea campionatul nu riscă, trebuie să câștige cu siguranță”, a declarat Gigi Becali la palat despre meciul cu Sepsi.

Gigi Becali: „Am vrut egal la Craiova - CFR Cluj”

Gigi Becali a declarat că voia egal la meciul lui CSU Craiova cu CFR Cluj, rezultat final 1-1.

„Vorbeam cu MM, el voia să câștige Craiova cu CFR. Eu nu voiam, am zis să fie egal. Bă, eu vreau egal, Craiova e mai valoroasă decât CFR. Nu că mă bat cu Craiova, tot cu CFR, dar vreau să consolidez locul 3. Ținta sută la sută e titlul, dar mai întâi vreau să consolidăm locul 3. Apoi consolidăm locul doi, apoi pe primul.

CFR nu mai e echipa aia puterică, acum ia gol. Nu mai ține adversarul departe, e înghesuită. Ei jucau la jumatea terenului, se apărau acolo, nu în careu. Acum se apără în 16 metri, pot lua gol. Craiova e periculoasă, poate veni în fața CFR-ului, nu e imposibil. E o echipă valoroasă, care joacă fotbal și poate să câștige meciul”, a mai declarat Gigi Becali.

Au făcut prăpăd la Sf. Gheorghe! Oficialii lui Sepsi cer măsuri: „Să vedem cine va plăti!”
Sepsi - FCSB 1-2