Alte știri din fotbal
Nuno Campos, concluzii la final de cantonament: „Comparați primul meci cu cele din ultima zi”
0
Dinamo și U Cluj, în cursă pentru jucătorul din Danemarca
2
Ilie Poenaru a semnat și a început un nou capitol: „O provocare! Vă zic bugetul, stadionul e impecabil”
1
Rapid - Dinamo Kiev, amical de lux pentru giuleșteni în Austria
0
Știri din fotbal internațional
Thierry Henry are un favorit la Mondial: „E un monstru, vine de pe altă planetă! Vede lucrurile repede și diferit”
0
Ioanițoaia la zi » Directorul Gazetei pariază deja pe noua campioană mondială: „Joacă IMPERIAL”
0
Portugalia - Croația, pentru optimile Cupei Mondiale » Ultimul meci la CM pentru Ronaldo sau Modric
0
Gazzetta dello Sport spulberă orice îndoială: „Antonio Conte este noul selecționer”
0
Lifestyle
Comenzile pentru noul model Dacia Sandero Stepway au fost deschise » Care este prețul de pornire
0
Ea este considerată cea mai frumoasă fană de la Campionatul Mondial: „Imaginile s-au viralizat rapid!”
1
„Cea mai frumoasă fată din lume” s-a căsătorit la 25 de ani » Fiica fostului internațional s-a plâns în ziua nunții: „Au pătruns prin efracție”
0
FC Barcelona și-a prezentat noul echipament. „Inspirat de fațada noului stadion renovat”
0
Siegfried Mureșan prim-ministru sau alegeri anticipate, singurele variante ...
Libertatea
„Miracolul spaniol”, un deliciu ideal pe timp de caniculă. Ce recomandă ...
Adevărul
Sfatul lui Titi Aur pentru șoferii prinși în mașină de furtună: „Trebuie să ...
GSP SPECIAL
Guvernul Bolojan decide dacă sesizează CCR după procesul deschis de Lia ...
Libertatea
Ok. P-asta am lămurit-o! Îți reamintesc că mi-am luat angajamentul de a renunța să te mai deranjez după ce vii cu dedicația. La fel cum a făcut silvică... atunci când i-a promis lui Catalynn că va renunța la nick-ul care l-a făcut celebru dacă Talpan va câștiga procesele, sau ceva de genul. Rămâne de văzut dacă voi beneficia și eu de acea 'dezlegare' pe care i-a oferit-o catalynn lui silvio... respectiv dacă o să-mi oferi posibilitatea să-ți mai răspund la postări și după ce îți vei respecta promisiunea. Nu de alta... dar nu întâlnești la orice colț de stradă pe cineva cu care să poți discuta la nesfârșit despre nimic. :-))) Făceam asta cu samertx până anu' trecut... dar din păcate... pe el l-am pierdut. :-(((
E falsa ma analogia :)) Mai degraba e ca si cum i-am promis ca-i virez 50 de lei peste 5 luni unuia pe care nu l-am vazut in viata mea si pe urma am uitat. Aia e, se intampla, daca omu' imi aduce aminte pana la urma primeste :))
Nu uita că nu o faci pentru mine sau pentru că te-ai săturat de plânsul meu. O faci pentru că te respecți pe tine. Hai să încercăm o analogie. Nu d'aia cu mașini, ca la fecesebiști.:-))) Să zicem că i-ai promis 50 de lei unui amărât cu care te intersectezi săptămânal pe traseu, în drum spre locul de muncă. Nu ți-a cerut el, dar ți-a fost milă și i-ai promis c-o să-i dai acea sumă când vă mai întâlniți. Te vede în fiecare vineri, îți reamintește periodic ce i-ai zis... dar tu nimic. Ba o iei pe alte străzi ca să-l eviți, ba îi spui că n-ai cash, că umbli doar cu cardul la tine și n-ai bancomate prin zonă. După vreo 9 luni îi spui să-și facă rost de POS, ca ăia din Norvegia. Iar când el face asta, venind după 3 luni cu POS - ul ... îi râzi în față și îi spui c-o să-i plătești în bitcoin. Când o să ai chef. E unu' de pe stradă... care nu-nseamnă nimic pentru tine. Ai promis și tu așa... mai mult în glumă. De cine ai impresia că-ți bați joc? De tine... sau de el?
Ce mai vaiet, ce mai zbucium :)) Ma, ce sa zic, tura urmatoare incerc sa nu uit de tine, vorba ceea, cand plange unu' in halul asta si ai apucat totusi sa scrii ca promiti... :))
Că e neimportant pentru tine... nu înseamnă mare lucru pentru mine. Mi-ai mai zis că pentru tine astea sunt mize nesemnificative. Dar eu joc pe mize mici. Tu știi foarte bine că nu-s postac becalist, deși m-ai etichetat astfel în nenumărate rânduri. Dar altfel... dacă ai recunoaște că te-ai înșelat ... n-ar mai fi atât de distractiv. Și atâta timp cât cei din tabăra noastră - a celor anti-cioban - știu câtă bucurie îmi aduc eșecurile FCSB-ului... poți să mă faci 'gigist' cât vrei și să urli cu majuscule că sunt 'postac de fermă' pe oriunde mă prinzi. NU TE CREDE NIMENI! Nici catalynn, nici guimaraes, nici concret,... moshu shukar, ... boierașul,... sadiku sau alții care mă cunosc. Dar aici nu vorbeam despre asta. Degeaba schimbi subiectul. Vorbeam despre promisiunea ta neonorată. N-are nicio importanță că ai făcut acea promisiune în glumă. Îi spuneai mai demult unui gigist că și aici ai aceeași atitudine verticală ca-n viața reală. Aștept să demonstrezi asta. Dacă-i promiți ceva cuiva... nu-l duci cu vorba,... nu te faci că uiți. Chiar dacă ăla nu merită... și nu contează pentru tine... faci ce ai promis. Repet: e timpul să ne ocupăm de paiul din ochiul tău. Și poți scăpa de el doar dacă îți respecți promisiunea pe care i-ai făcut-o ăluia de nu își vede bârna. Aici e vorba despre tine. Despre paiul tău. Nu despre mine sau bârna mea. Dintre noi doi... ești singurul care mai are o șansă.
Nu stiu ce naiba nu intelegi: pentru mine era ceva neimportant. Faptul ca unu' actioneaza de parca ar fi postac gigist dar sustine sus si tare ca nu e, WHO CARES? :))
De noaptea minții. Am primit galben fără să-mi fie cenzurat vreun comentariu, doar pentru că am pus link-ul ăla. În fine... cu ce mă rog "îți încarci mintea" când faci un schimb de dedicații? Că despre asta vorbim aici. Ai zis că n-ai văzut dedicația iar eu am pus link-ul. Simplu. La urma urmei tu ești cel care a lansat moda dedicațiilor pe nisip... atunci cu Silvio. Btw: dacă tu crezi că acest "POATE NU MAI UIT" de acum anulează acel "PROMIT" din februarie, te înșeli amarnic. O promisiune e o promisiune. Nu poți veni după 9 luni cu texte gen "poate mă țin de cuvânt dacă-mi aduc aminte" și să pretinzi că ești un om de onoare. Nu te-a pus nimeni să "te încarci" cu promisiuni pe care nu ai de gând sau nu ai chef și timp să le respecți. :-)))
..
Pe bune, daca tu chiar crezi ca eu imi incarc mintea cu asa ceva inseamna ca suferi rau de nebagare in seama :))
Las' că a văzut-o Freddy. D-aia îți spune și el "postacul anului 2023". :-))) Aici e link-ul live-ului returului cu Nordsjaelland - unde am postat link-ul la dedicație, de pe contul D_veselu. Pag. 34 în comentarii. O să-ncerc să pun link-ul direct, dar nu cred că mă mai lasă ăștia :-( https://www.gsp.ro/international/conference-league/nordsjaelland-fcsb-turul-3-live-708142-comentarii-pagina34.html
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.