Comentarii (6)
uefa_84
uefa_84  •  06 Februarie 2021, 18:40

Greseala uriasa de arbitraj.Ce otrepe sunteti bai gesepistilor.Cand aia au marcat cu portarul intins pe jos,cand hent in careu se dau doar pentru unele echipe,cand cfr ul e ajutata meci de meci cu 4-5 minute de prelungire cand are nevoie de gol si invers,cand e in avantaj se dau 2 maxim 3 minute voi ati gasit o faza nevinovata sa o proclamati cea mai mare greseala de arbitraj.Si din cauza voastra fotbalul din Romania e la nivelul la care e acum.

cristianbaltac
cristianbaltac  •  06 Februarie 2021, 18:30

Cand FC ARGES a fost penalizata cu penalty inexistent, cu Viitorul, in min 93, cand a fost la fel cu Dinamo, cu Poli Iasi nu a primit penalty si multe altele, nu am vazut reactia presei. Acum vedeti, dar vedeti doar ce vreti. Rusine ! Rolul vostru este sa fiti impartiali, dar ....

arad4ever
arad4ever  •  06 Februarie 2021, 18:47

Neagoe ar trebui sa taca , nu mai departe de meciul tur la Arad, Astra a beneficiat de doua penalty-uri de cascadorii rasului , dar si in contrapartida de exemplu la meciul UTA - Arges , eliminarea fudasului aradean a fost total eronata , maxim galben se impunea . Pitestiul are dreptatea cand spune ca in tur a fost arsa de arbitrii la modul grosolan , in retur de la venirea lui Jean parca sau mai "reglat" lucrurile ( dar sincer bravo lor ca au ales un conducator de club care nu se poate spune ca nu are relatii... ) . Eu cred in schimb altceva , arbitrajul romanesc este la pamant , este catastrofal ! Pregatire zero , iar VAR vad ca va fi aplicat intotdeauna...in sezonul urmator

coco1987
coco1987  •  07 Februarie 2021, 01:27

Bai, o sa ajungeti sa cereti acordarea de penaltyuri si daca ii sufla un fundas in ceafa unui atacant. Uefa si Fifa oricum au facut praf sportul asta, l -au transformat in baschet, dar si voi contribuiti, voi, asa-zisa presa sportiva...Unde pe pamant s-ar mai fi dat penalty la asa ceva? Cand si cum ar mai fi putut ajunge la minge jucatorul Astrei dupa ce a lovit balonul si l-a trimis in balarii? Ati innebunit de tot? Vreti sa vedeti penalty neacordat, greseala uriasa de arbitraj? Va recomand sa va uitati la Suedia-Romania 1994, sfertul de finala al campionatului mondial, meci din care multi nu tin minte altceva decat greseala lui Prunea, dar uita ce ne-au facut arbitrii in a doua repriza a meciului, cand Ilie Dumitrescu este faultat, prin piedica evidenta, in careu, penalty care se vede si de pe luna. Atunci arbitrul a justificat zicand ca Dumitrescu nu mai ajungea la balon. Nu a avut dreptate, era o faza in care penaltyul era absolut ca la carte, trebuia acordat. In cazul meciului de azi din campionatul intern , dintre Astra si Fc Arges, situatia sta simplu : NU a fost penalty, jucatorul Astrei lovise balonul si il trimisese mult in afara ariei sale.

omul.prost.becalizat
omul.prost.becalizat  •  06 Februarie 2021, 19:07
Postat de uefa_84 pe 06 Februarie 2021, 18:40

Da de ce nu zici nimic de *** fc fcsb care beneficiaza de arbitraje strigatoare la cer!!?? ....cu dinamo beneficiaza de eliminari mincinoase pe banda rulantă! Fcsbistii tronesc de rup si nu se fluiera nimic! La prima adiere cad ca popicele..... gigistuleee, nu mai minti!

1738067429765973
Iancu Ionut  •  06 Februarie 2021, 18:22

zdrențelor, nu mai știți cu să faceți să o discreditați pe FC Argeș. crăpați de ciudă că au ajuns să joace de la egal la egal cu oricare echipă din sărăcia asta de campionat. dacă greșeala era atât de uriașă arbitrul ar fi dat penalty fără probleme. la fel și în meciul precedent când un arbitru precum Crăciunescu abera spunând că trebuia acordat penalty pentru Craiova fără să fie în stare să observe cum jucătorul Craiovei nu avea legătură cu mingea și duelul dintre fundașul piteștean și jucătorul craiovean. Singura eroare uriașă cum spuneți voi a fost dictată contra echipei FC Argeș când nu i s-a acordat penalty în minutul 90 contra lui Dinamo, atunci când decizia greșită a arbitrului era imposibil de argumentat, vedeai penalty-ul respectiv oriunde te-ai fi aflat pe stadion.