Alte știri din fotbal
Keita nu are acceptul justiției de a fi prezent până la finalul cantonamentului Rapidului din Austria
0
CFR Cluj i-a adus înlocuitor lui Mihai Popa: „Am închis”
0
Dinamo are înlocuitor pentru Kennedy Boateng: „Nici nu mă așteptam”
0
Dan Alexa și Poli Timișoara atacă promovarea în Superligă: 11 transferuri prezentate oficial
0
Știri din fotbal internațional
Barcelona s-a despărțit oficial de portarul care a petrecut 14 ani la club
0
Lyon are un nou acționar majoritar! Investiție de 75 de milioane de euro
0
„Ziua Mangia” a durat 40 de minute » Fostul antrenor al Universității Craiova, prezentat la noua echipă
0
Artista argentiniană care a făcut carieră în România, uimită de ce a văzut în centrul Bucureștiului, în timp ce Messi făcea furori la Mondial: „Cea mai mare surpriză”
0
Lifestyle
Dan Alexa a avertizat-o pe Diana Munteanu în legătură cu fiul ei fotbalist: „Să nu ia asta de la taică-su', că se nenorocește!”
5
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
5
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
SURSE Lista neagră din PNL. Aleșii care urmează să fie dați afară din partid
Libertatea
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală ...
Adevărul
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
GSP SPECIAL
Bistrițeanul care pregătea un atentat sinucigaș pentru a se „răzbuna pe ...
Libertatea
Nu confund nimic. Ai dreptate, in 84-85 a avut 20 de goluri la Sportul. Sportul-Chimia 7-0. Cam atat. 31 de goluri a avut tot la Sportul, in anul urmator, tot golgheter. Daca scadem sezoanele astea doua, raman 7 goluri in 40 de meciuri, la Sportul. Sportul-FC Olt, in 86, ultima etapa 7-5, Hagi, sase goluri. Asa l-a depasit pe Piturca. N-are nici un rost sa compari cifrele de atunci cu ce se intampla acum...
Ianis are pana acum 1 gol 1 assist si 5 goluri din penalty. Asta in conditiile in care mai toate mingile trec pe la el. In plus el executa cornerele si loviturile libere. Si pe mine daca ma pui sa execut toate loviturile libere si cornerele tot dau 1 gol si vreo 2-3 assisturi intr-un tur de campionat.
Ma refer cand a iesit golgeter cu Sportul, adica 1984-1985, cand a avut fix 20 de goluri si nu erau scoruri de 7-5. Tu confunzi cu perioada Steaua, atunci a depasit 30 de goluri intr-un sezon.
Hagi a avut 31 de goluri in 85. Numai ca atunci erau scoruri de 9-0 sau 7-5. Cine trebuia dadea cate goluri trebuiau. Cand Gica a trebuit sa iasa golgheter, a marcat 31 de goluri in 34 de meciuri. Cand nu, a dat 27 in 74 de meciuri. Cat despre selectionata, a avut selectioner care sa aiba incredere in el. Daca facea asa ceva cineva cu Ianis, ar fi crapat toti haterii de pe net...
Ianis daca nu juca la Viitorul .freca banca de rezerve .cand nu l convoacă la nationala .Hagi incepe să latre pe toate posturile tv .astia de frică musca momeala .dar straini nu pun botul
In sfarsit auzim si noi pe cineva mai aproape de adevar. Desi nici Vaiscovici nu merge pana la capat din respect pentru Gica. Ianis e praf ca fotbalist.
Pe cand avea 20 de ani Gica Hagi iesea golgeter in Divizia A cu 20 de goluri intr-un sezon, Ianis are 5-6 goluri si alea din penalty. Tot la 20 Gica marca la Belfast contra Irlandei de Nord si zguduia bara in acelasi meci. Facuse in 1984 un turneu final de campionat european si avea vreo 10-12 selectii. Ianis este doar o tentativa de fotbalist.
Juniorul n-are viteza, n-are dribling, n-are sut, de joc de cap ce sa mai comentam! La 17 ani tac-su era capitanul nationalei, asa ca nu mai vorbiti prostii! Nu-i va ajunge niciodata nici pana la glezna!
Bine punctat!
Cu cat esti mai scund, cu atat forta creste mai repede. Daca se pune la punct (si cred ca se va pune), Ianis il va putea depasi pe Gica. La 20 de ani Hagi juca la Sportul, si avea cam aceleasi cifre ca si Iannis (cam un gol la doua meciuri). Cand esti scund, ai centrul de greutate jos, poti avea ruperi de ritm samd. Cand esti mai inalt, trebuie sa joci altfel. In plus, si fotbalul s-a schimbat in 30 de ani. Acum jucatorii alearga cu 50-60% mai mult decat o faceau atunci. Oricum, si daca nu-l depaseste pe Gica, si o sa realizeze 60-70% din ce a realizat el, tot va fi extraordinar, la ce baza de selectie avem acum...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.